mus

Druhny i Druhowie, Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo

musWłaśnie mija 70. lat od czasu, gdy nasi poprzednicy rozpoczęli pracę harcerską na ziemiach zachodniej Polski. W tamtych pionierskich latach organizowali się od podstaw, łącząc przywiezione z różnych miejsc doświadczenia, aby podjąć pracę wychowawczą z pierwszym dorastającym tu pokoleniem. Nadszedł czas abyśmy my, pokolenia następne, przypomnieli naszą harcerską przeszłość i abyśmy godnie uczcili pamięć o tych, którzy już odeszli na wieczną wartę. Abyśmy dali młodemu pokoleniu wiedzę, która pozwoli mu kontynuować działo poprzedników w duchu samodoskonalenia się i braterstwa, które to cele są dla na podstawowe.

Zwróciliśmy się do drezdeneckiego muzeum z prośbą o przygotowanie ekspozycji poświęconej harcerstwu i otrzymaliśmy zapewnienie, że zostanie ona zrealizowana tak, aby mogła stać się stałym elementem wystroju harcówki.

Druhny i Druhowie, Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo

jeśli macie dokumenty, fotografie lub przedmioty związane z dziejami drezdeneckiego harcerstwa, to będziemy Wam wdzięczni za ich udostępnienie. Im więcej znajdziemy, tym lepiej przygotujemy wystawę, która ma służyć edukacji młodzieży. Wszystkie fotografie i dokumenty zostaną zeskanowane w Muzeum i natychmiast oddane właścicielom. Nie należy, więc obawiać się ich utraty.

Wystawa zrealizowana z tych materiałów, zostanie otwarta 22 lutego w Dniu Myśli Braterskiej. Na placu obok muzeum zapłoną w tym dniu ogniska i odbędzie się gawęda o przeszłości, z udziałem dawnych i obecnych członków harcerstwa. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

Z harcerskim pozdrowieniem czuwaj
Jadwiga Piątek i Eugeniusz Galant

W sprawie udostępnienia materiałów do reprodukcji prosimy kontaktować się z muzeum, pod numerami telefonu: 95 672 09 48 lub 508 054 163.

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ