IMG_7944_1

Obchody Tygodnia Seniora

Zarząd Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Drezdenku zorganizował kolorową paradę, która zapoczątkowała obchody Tygodnia Seniora. Dnia 5 października o godz. 10 na placu Wileńskim zebrało się około 50 osób, przebranych w kolorowe stroje. Do udziału w przemarszu zaproszono młodzież z Ośrodka Pomocy Społecznej i zespół muzyczny „Raz Dwa Trzy”. W asyście tego zespołu odbył się przemarsz ulicą Warszawską na deptak, a następnie do Parku Kultur Świata. Tańce i śpiewy zabawiały przechodniów. Najciekawsze stroje zostały nagrodzone.

Dnia 9 października zorganizowano wyjazd na termy do Tarnowa Podgórnego. Czterogodzinny pobyt na basenach i gimnastyka pod kierownictwem instruktora bardzo się wszystkim podobały.

Dnia 16 października odbyła się spartakiada warzywna w Trzebiczu Nowym, na lotnisku u pana Ryszarda Chwalisza,w przepięknym lokum. Na imprezę wszystkich chętnych dowieziono autokarem. Każdy z uczestników na zaplanowaną wystawę przygotował ozdobę z warzyw i owoców.Trzeba przyznać, że były to cudeńka.

Dla uczestników tego spotkania przygotowano poczęstunek: ciasto, kawę, herbatę, kiełbasę i kaszankę z grilla oraz gorący żurek.Pogoda w tym dniu nie rozpieszczała (mżawka i zimno), ale tańce przy muzyce mechanicznej to świetna zabawa i gimnastyka – takie kreowanie aktywności fizycznej jesienią. Odbyły się też konkursy z użyciem warzyw i owoców.

Dnia 25 października zorganizowano wycieczkę rowerową do Lubiatowa i Gościmia (przejechano 41km).

Wyżej wymienione imprezy i wyjazdy to nie tylko działalność Związku Emerytów. W obecnym roku Zarząd zorganizował zabawę karnawałową, uczestniczył w organizacji Dnia Kobiet w Centru Promocji Kultury.

Dla członków Związku w kwietniu zorganizowano spotkanie wielkanocne „Jajeczko” oraz Memoriał Bolesława Witkowskiego.

Zorganizowano wycieczki: w czerwcu nad morze, we wrześniu w góry i zagraniczną do Grecji.

Chór „Złoty Wiek”, przy PZERiI pod kierownictwem Aliny Michalak, swoimi występami uświetniał imprezy lokalne, uczestniczył w 8. Juwenaliach Trzeciego Wieku w Warszawie i 13. Spotkaniach Artystycznych w Międzyzdrojach.

W grudniu odbędzie się Wigilia dla członków Związku. Osoby, które nie będą mogły przybyć samodzielnie, zostaną dowiezione.

Zarząd PZERiI  bardzo ceni sobie współpracę z Zarządem Drezdeneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

                                           Zarząd Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów

IMG_4227_1 IMG_4251_1 IMG_4310_1 IMG_7882_1

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ