IMG_4923

Podgórna w budowie

Trwa remont ulicy Podgórnej. To jedyna droga, którą mieszkańcy mogą dojechać z miasta do Radowa. Od lat na nią narzekają. Wkrótce jednak to się zmieni.

Ulica Podgórna to jeden wielki plac budowy. Obecnie trwają prace przy budowie kanalizacji deszczowej. Następnie rozpoczną się roboty związane z przebudową kanalizacji teletechnicznej, przebudową sieci wodociągowej, budową oświetlenia drogowego oraz przebudową nawierzchni drogi i chodników. Całość pochłonie blisko 5,5 miliona złotych. Przetarg na wykonanie tych prac wygrała firma STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie. Przebudowa ulicy Podgórnej ma się zakończyć latem 2017 roku, ale wykonawca już zapowiedział, że z pracami może zdążyć do jesieni przyszłego roku. Do tego czasu mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Ulica Podgórna to strategiczne miejsce północnej części Drezdenka. To jedyna droga dojazdowa do większości domów w tej części miasta. Po zakończeniu prac mieszkańcy odetchną z ulgą i będą mogli jeździć po nowej drodze.

Inwestycja jest kontynuacją prac rozpoczętych w Radowie w 2014 r. Pierwszy etap polegał na budowie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej oraz 6 przepompowni na ul. Podgórnej, Rzemieślniczej, Osiedla Leśnego i Placu Sportowym. Prace zakończono w połowie br., a ich koszt to nieco ponad 2 mln zł.

Wykonanie tej inwestycji w północnej części miasta łącznie kosztować będzie 7,5 miliona złotych. Śmiało można ją nazwać historyczną, ponieważ żadna inna inwestycja przeprowadzona na terenie Gminy Drezdenko tyle nie kosztowała.

Krzysztof Bąk

IMG_4922 IMG_4921 IMG_4920 IMG_4919 IMG_4923

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ