II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ – 10.11.2014 r.

W naszej szkole, już kolejny raz obchody Święta Odzyskania Niepodległości połączyliśmy z Konkursem Piosenki Żołnierskiej pt.: „…A ŻOŁNIERZE SZLI Z PIOSENKĄ”. Piosenką, która była wierną towarzyszką żołnierskiej doli.

Wszystkie klasy 4, 5 i 6 wraz ze swoimi wychowawcami lub opiekunami wybrały jedną piosenkę, którą śpiewały na lekcjach muzyki i godzinach wychowawczych już od października. Etap I – szkolny wygrały, decyzją jury w składzie: pp. Mariola Kozubaj, Sylwia Czyczyro, Bożena Dukaczewska, Daria Mucha, klasy: 4 b piosenką pt. „My, Pierwsza Brygada”; 5 a piosenką pt. „Serce w plecaku”; 6 c piosenką pt. „Rota”; 5 c piosenką pt. „Przybyli ułani ”.

Do wspólnego śpiewania w II etapie konkursu, zgłosili swój udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Trzebicza, Niegosławia, Szkoły Podstawowej nr 3 z Drezdenka oraz uczniowie z naszej placówki.

O kolejności występujących klas zadecydował SZCZĘŚLIWY LOS. Wychowawca lub przewodniczący klasy wylosował los z numerem prezentacji. I tak usłyszeliśmy: klasę 4 – SP z Niegosławia w piosence pt.: „Jak długo na Wawelu” – opiekun Danuta Przybysz; klasę 4b – SP 1 Drezdenko w piosence pt.: „My, Pierwsza Brygada” – opiekun Beata Stańko; solistów ze Szkoły Podstawowej z Trzebicza w piosenkach „Przybyli ułani” i „Biały krzyż” – opiekun Czesława Fijak; klasę 4 – SP 3 Drezdenko w piosence pt.: „Przybyli ułani”- opiekun Piotr Antczak; klasę 6 – SP 3 Dredenko w piosence pt.: „Serce w plecaku” – opiekun Piotr Antczak; klasę 5a – SP 1 Drezdenko w utworze pt.: „Serce w plecaku”- opiekun Eugeniusz Kąkol; klasę 5c – SP 1 Drezdenko w piosence pt.: „Przybyli ułani” – opiekun Wiktoria Stebel; klasę 6c – SP 1 Drezdenko w utworze pt.: „Rota” – opiekun p. Beata Pieróg.

Konkursowe zmagania szkół oceniło JURY w składzie: Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak, dyrekcja naszej szkoły – Sławomir Wojciuszkiewicz i Mariola Kozubaj, śpiewający sopran w Chórze Kameralnym Cantus Firmus – Marta Schubert, redaktor naczelny Gazety Drezdeneckiej Sylwia Czyczyro oraz przewodnicząca Rady Rodziców przy SP1 Drezdenko Daria Mucha.

Jury oceniało intonację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. W każdym obszarze można było uzyskać od 1 do 5 pkt.

Wszystkie szkoły zaprezentowały się bardzo ciekawie, jednak konkurs kieruje się swoimi prawami.

Werdykt jury:

I miejsce – KLASA 6 c – Szkoła Podstawowa nr 1 w Drezdenku

II miejsce –KLASA 5 a – Szkoła Podstawowa nr 1 w Drezdenku

III miejsce –KLASA 5 c – Szkoła Podstawowa nr 1 w Drezdenku

Wyróżnienia :

KLASA 6 – Szkoła Podstawowa nr 3 w Drezdenku

KLASA 4 b – Szkoła Podstawowa nr 1 w Drezdenku

Uzyskane punkty:

SP 3 Drezdenko klasa 4- 67 pkt.; SP 3 Drezdenko klasa 6- 75 pkt.; SP Niegosław klasa 4- 69 pkt.; SP 1 Drezdenko klasa 4 – 71 pkt.; SP 1 Drezdenko klasa 5c – 77 pkt.; SP 1 Drezdenko klasa 5 a – 78 pkt.; SP 1 Drezdenko klasa 6 c – 89 pkt.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogłi mi w realizacji tegorocznej edycji konkursu a są to: pp.: B. Stańko, S. Czyczyro, Łukasz Pluskota, Roman Mikłasewicz, członkowie jury oraz niezawodne panie pracujące w kuchni.

Elżbieta Turostowska

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ