JPS_9011_1

Społeczny Komitet Przyjaciół Dzieci dziękuje

21 listopada w restauracji „We Młynie, w Drezdenku, na zaproszenie Burmistrza Macieja Pietruszaka i przewodniczącej Społecznego Komitetu Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej nr 1, wicedyrektor szkoły Marioli Kozubaj, zebrali się amatorzy nie tylko dobrej zabawy, ale przede wszystkim ludzie wielkiego serca, którym w życiu na co dzień przyświeca myśl przewodnia św. Jana Pawła II „Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”.

Bal charytatywny to duże przedsięwzięcie, dlatego do jego organizacji włączyli się przedstawiciele Rady Rodziców: Daria Mucha, Katarzyna Jenek, Sylwia Czupryńska-Peszel, Kamila Makowska i Izabela Lembicz oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1: Małgorzata Sadowska, Magdalena Weissberg-Wojas, Anna Stotko i Sylwia Czyczyro – członkowie SKPD.

Dochód z balu i licytacji wyniósł 16.206,00 zł i w połączeniu z wpłatami od darczyńców zasilił konto podopiecznych komitetu łączną sumą w wysokości 25.300,00 zł. Kwotę tę podzielono po równo na dwie podopieczne komitetu, czyli po 12.650,00 zł i wpłacono na konta fundacji: „Serce na Dłoni” dla Weroniki i „Złotowianka” dla Nadii (rachunki, wyciągi z konta bankowego i dowody przekazania na konta fundacji znajdują się do wglądu w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 1).

Uczestnikami balu, obok licznie zgromadzonych entuzjastów dobrej zabawy i ludzi wielkiego serca, byli też włodarze naszego miasta wraz z małżonkami: burmistrz Maciej Pietruszak i zastępca Andrzej Kozubaj, którzy wysoko licytowali weekend w SPA w Kołobrzegu i limitowaną koszulkę Telewizji Regionalnej Gorzów.

Mieliśmy okazję usłyszeć lokalnych artystów i nie tylko. Wystąpili: młoda i utalentowana wokalistka z Drezdenka, Klaudia Fejdyś, solista Patryk Adler-Szwarc i Piotr Antczak (klawisze), członkowie profesjonalnego zespołu rock&roll’owego Adler Party ze Szczecina, tancerze z Absinth Lollipops ze Szczecina, w układzie połączonym z projekcją obrazu i z wykorzystaniem sprzętu w technologii LED i UV.

Dzięki uprzejmości i niezawodnej pomocy p. Eryka Szurko, dyrektora Strzeleckiego Ośrodka Kultury, zawitali na bal zespół Romana Stefaniaka z SOK – u w Strzelcach Kraj. i Mariusz Ambrożuk, wirtuoz akordeonu, który w niedalekiej przeszłości koncertował na scenie razem z IN-GRID i Michałem Wiśniewskim. Występy artystów uświetniły też popisowe tańce samby brazylijskiej i salsy w wykonaniu Zainy Amiry i Grzegorza Gordzelewskiego oraz spontaniczne występy solistek z Cygańskiego Teatru Muzycznego Terno z Gorzowa Wlkp., w prawdziwym folklorze romskim.

Niepowtarzalny klimat i urozmaicone menu na balu to zasługa restauracji „We Młynie” w Drezdenku. Do tańca zapraszał zespół Joker z Wielenia w muzyce ,,skrojonej na miarę”, odpowiadającej gustom, preferencjom, wymaganiom i…. marzeniom gości balu. Profesjonalne zdjęcia z balu zapewnił utalentowany fotograf, Maciej Kurłowicz jagodaphotosession.com.

Dużą i miłą niespodzianką był czek w wysokości 2 tys. złotych dla Nadii i Weroniki, ufundowany przez zawodników i członków Zarządu DKS „Lubuszanin” Drezdenko.

W trakcie balu odbyła się licytacja m.in.: plastronu Stali Gorzów z Indywidualnych Mistrzostw Polski 2015 z podpisem Piotra Świderskiego, woodstockowej koszulki Telewizji Regionalnej TVP, trzech godzinnych lotów samolotowych, ufundowanych przez p. R. Chwalisza z firmy Agroturlot, mikrofalówki od Zakładu Budowlanego Antczak Sp. J. w Drezdenku, hokera taboretu retro i donicy ledowej firmy Multiko Narkiewicz ze Szczecina, bonu na weekend w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym DOZAMEL w Kołobrzegu od p. Małgorzaty Przybysz, ozdobnej latarenki, ufundowanej przez „Kwiaciarnię u Kamili”, kurtki skórzanej motocyklowej podarowanej przez p. Grażynę Sygit, vouchera z pakietem startowym na II Drezdenecką Dychę dla Nadii (dla VIP-ów), od Karola Kazikowskiego i Katarzyny Jenek, 3 karnetów po 15 godzin każdy na kurs tańca u Grzegorza Gordzelewskiego – instruktora, tancerza, choreografa salsy i tańców latynoskich i Zainy Amiry – utalentowanej tancerki, wieloletniej instruktorki i choreografa. Licytowano też makijaż sylwestrowy w Studio Wizażu Justyny Dobryniewskiej ze Szczecina, bombki świąteczne z KADPOL-u z Gniezna, fotografię na płótnie „Panorama Drezdenka” Macieja Kurłowicza, kolaż Małgorzaty Chwiła „Oko z wieżą Eiffla”, obraz olejny „Kościół w Drezdenku” z XIX Pleneru Malarskiego i wiele innych. Najwyżej licytowano bon do SPA w Kołobrzegu, kurtkę skórzaną, zestaw bombek świątecznych i ozdobną latarenkę.

Bilety zakupione na bal brały udział w losowaniu nagród, a główną nagrodą był komplet puf skórzanych, ufundowany przez firmę Gala Collezione z Bydgoszczy. Wśród uczestników balu rozlosowano również: obrazy olejne namalowane podczas plenerów malarskich i podarowane przez Sylwię Czupryńską-Peszel, dwa pojemniki farby malarskiej Dekoral (po 10 litrów każdy), talony do myjni samochodowej, płyty Kubasa, profesjonalny zabieg pielęgnacyjny na włosy, ufundowany przez Studio Fryzur „Awangarda” Kamili Doroszczonek, karnet na tydzień bezpłatnej dowolnej kuracji w Centrum Dietetycznym Naturhouse w Gorzowie Wlkp., cenne książki i pozostałe.

Przewodnicząca Społecznego Komitetu Przyjaciół Dzieci, p. Mariola Kozubaj oraz Burmistrz Maciej Pietruszak dziękują przede wszystkim uczestnikom balu charytatywnego za wsparcie działań komitetu (każdy uczestnik balu kupując bilet, odprowadził tym samym kwotę w wysokości 100 zł na pomoc dla Nadii i Weroniki), Kołu Łowieckiemu „Jeleń” z Drezdenka za ufundowanie i przyrządzenie smacznego dzika, Smurfit Kappa Polska Oddział w Drezdenku za zakup zimnych napojów oraz Piekarni Ciastkarni Skrzypiec z Krzyża Wlkp. za dostarczenie pysznego ciasta na bal.

Osobne podziękowania składają darczyńcom: Zarządowi Klubu Lubuszanin Drezdenko, uczniom i nauczycielom z Gimnazjum nr 1 w Drezdenku, Lubusko Wielkopolskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Drezdenku, PGKiM Spółce z o. o. w Drezdenku, ks. Jarosławowi Klimczykowi z Gietrzwałdu, radnemu miejskiemu Adamowi Kołwzanowi, radnym powiatowym Zbigniewowi Kubasikowi i Janowi Kuchowiczowi, pp. Agnieszce Antczak z Lipna, Annie Kaproń z Drezdenka, Emilii Kalacie z Wrocławia, Paulinie Lenart i jej przyjaciołom z Londynu, p. Józefowi Zakrzewskiemu z Marzenina oraz państwu Darii i Grzegorzowi Mucha z Klesna.

Szczególne podziękowania kierują do księży i parafian z parafii: Drezdenko, Niegosław i Rąpin za przyłączenie się do akcji charytatywnej i zbiórkę pieniężną.

Społeczny Komitet Przyjaciół Dzieci wyraża też swoją wdzięczność p. Sylwii Czupryńskiej-Peszel, plastykowi Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, pp. Michałowi Głębockiemu, grafikowi Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej oraz Krzysztofowi Chełmińskiemu, właścicielowi Studia Reklamy „Impresja” z Rąpina za nieoceniony wkład w graficzną formę przedsięwzięcia: przygotowanie i wydruk plakatów, biletów, zaproszeń i ulotek, p. Kamili Makowskiej za żywe kwiaty do dekoracji stołów na balu oraz pp. Krzysztofowi Bąkowi i Grzegorzowi Gordzelewskiemu za prowadzenie imprezy. Na słowa uznania zasługują też podopieczni p. Pauliny Walasik, którzy wykonali przepiękne ozdoby świąteczne i inne rękodzieła oraz uczniowie z klas: 2C, 2E i 2F z SP1, którzy wspólnie z wychowawcami przygotowali upominki dla wszystkich uczestników balu.

Słowa podziękowania należą się również bardzo miłej obsłudze restauracji „We Młynie”, a p. Izabeli Lembicz, managerowi lokalu, słowa uznania dla jej talentu organizacyjnego.

Dziękujemy również i tym, których z przyczyn od nas niezależnych, nie było z nami na balu, a bardzo chcieli wesprzeć nas w akcji charytatywnej: p. Bartkowi Ruszkowskiemu za gotowość w przygotowaniu profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego najwyższej klasy.

Wszystkim darczyńcom, którzy dokonali już wpłat na konta fundacji Nadii i Weroniki, bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu najbliższych i w swoim własnym, a kolejnych, chętnych do przekazania pieniędzy na leczenie i rehabilitację, gorąco zachęcamy i dla przypomnienia, podajemy informacje potrzebne do wpłat środków finansowych, z góry dziękując za wielkie serce i okazaną pomoc:

Fundacja Złotowianka, nr konta : 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010; KRS 0000308316 Tytuł: Nadia Lembicz L/34

Fundacja „Serce na Dłoni”, nr konta: GBS/O Gorzów 12 8363 0004 0000 1209 2000 0001; KRS 00 00 12 12 83 hasło: „WERONIKA”

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok na kolejnym balu charytatywnym.

W imieniu organizatorów Sylwia Czyczyro

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ