12318242_1709865075912786_2124260620_o

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku

Pasje i zainteresowania są ważnym elementem samorozwoju każdego z nas, zwłaszcza na etapie bycia dzieckiem. Szkoła jest placówką, która stara się je rozwijać, wspierać swych wychowanków w ich hobby. Prócz talentów posiadanych przez uczniów ważną rolę w tym procesie samorealizacji odgrywa też rodzic czy nauczyciel, których słowa zachęty, wskazówki i wsparcie współdecydują o odniesionych sukcesach.

Uczniowie Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach. Przykładem takiej wybijającej się wśród młodzieży jednostki jest uczeń klasy III B Gimnazjum nr 2 w Drezdenku – Marek Kołwzan, którego wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia  zostały nagrodzone stypendium naukowym przyznanym mu przez Burmistrza Drezdenka na okres od 01 IX 2015 r. do 31 VIII 2016r. . Marek wykazuje zarówno zainteresowania w dziedzinie nauk ścisłych, jak i humanistycznych, choć jego główną pasją jest fizyka.

Gimnazjaliści z kl. II C zostali Laureatami w Konkursie dla organizacji pozarządowych na najlepszą młodzieżową inicjatywę/interwencję w ramach Grantu  Blokowego Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy, w którym doceniono tylko 3 projekty z całej Polski. Młodzi lokalni działacze: Sandra Sopata, Natalia Wilczyńska, Sebastian Stawski, Marcel Szukiełowicz i Cezary Zieliński  byli organizatorami charytatywnej ZUMBA PARTY, z której dochód wsparł fundusz rehabilitacyjny braci Pudelskich z Trzebicza. Akcja ta została doceniona przez komisję konkursową, uczniowie wzięli udział w konferencji „Obywatele – obywatelom – jak zmienialiśmy Polskę przez ostatnie 5 lat”, która miała miejsce  27 listopada br. na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie otrzymali trofeum dla szkoły oraz atrakcyjne nagrody dla siebie.

W dziedzinach sztuk plastycznych wyróżnili się uczniowie: Amelia Chwiłkowska z kl. 4b Szkoły Podstawowej nr 3 oraz gimnazjaliści: z klasy IB – Karolina Tatała oraz z kl. II A – Dominik Aleksiuk, których prace zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Królewska gra – szachy”. Uczniowie wzięli udział w uroczystym otwarciu wystawy w MDK „Śródmieście” we Wrocławiu, wizyta zaowocowała też spacerem do miejsc związanych z historią Polski. Dominik zajął także I miejsce w Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez ZG LOP w Gorzowie Wlkp. „Każde zwierzę zasługuje na szacunek”, na II miejscu uplasowała się Karolina, a na III znalazła się Julia Wysocka z gimnazjalnej klasy I B, z której wyróżniono też Kacpra Wojdyłę. W kategorii klas szkół podstawowych wyróżnione zostały: Alicja Bańka z kl. 6A, Magdalena Węgrzyn z kl. 5b i Wiktoria Woźniak z kl. 4b Szkoły Podstawowej nr 3.

Obecnie uczniowie Gimnazjum nr 2 w Drezdenku starają się o grant w organizowanej przez Wydawnictwo Nowa Era VI edycji konkursu na projekt uczniowski pod nazwą „Projekt z klasą”. Liczymy na poparcie lokalnej społeczności, ponieważ na naszą inicjatywę pod nazwą „Wolontariat – dar serca i czasu” głosować można od 2 do 16 XII 2015 r. poprzez stronę http://www.projektzklasa.pl . W imieniu własnym i uczniów proszę więc o poparcie naszego projektu. Przypomnę, że w zeszłej edycji konkursu nasze starania nie zostały wsparte odpowiednią ilością głosów przyznawanych przez internautów (projekt „Drezdenko Cię szuka – quest historyczny”). Ufamy, że tym razem mieszkańcy naszej gminy przyłożą się bardziej do głosowania, dadzą tym samym wyraz swego poparcia dla młodzieżowej inicjatywy, która ma na celu włączenie lokalnej społeczności do działań na rzecz niepełnosprawnych z naszej okolicy.

         Szczegóły dotyczące głosowania:

Aby oddać swój głos w konkursie wejdź na stronę www.projektzklasa.pl, zakładka Konkurs

Możesz oddać jeden głos dziennie na jeden projekt.

W Galerii projektów konkursowych znajdziesz listę projektów, które biorą udział w konkursie. Nasz projekt ma nr 00217, jego nazwa to: „Wolontariat – dar serca i czasu”.

Kliknij przycisk „Głosuj”.

Wpisz swój adres e-mail i zatwierdź przyciskiem „OK”.

UWAGA! Każdy oddany głos należy aktywować linkiem, który zostanie wysłany na wpisany adres e-mail. Masz na to 24 godziny.

Głosowanie trwa tylko dwa tygodnie.

10 projektów, które w głosowaniu on-line zdobędą największą liczbę głosów, otrzyma Grant w wysokości 2000zł na realizację projektu. Zachęcam więc do głosowania!

Alicja Graś

12295151_1709865175912776_429942257_o 20151110_131143 20151125_130551

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ