DSCF6196

Święty Mikołaj z wizytą u dzieci specjalnej troski

Po raz kolejny, w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku, odbyło się spotkanie integracyjne pt. „Spotkanie wigilijne i wizyta Mikołaja u dzieci specjalnej troski”.

I po raz kolejny impreza ta była odpowiedzią na zawarte w liście pragnienie dzieci, wyrażone słowami: Drogi Święty Mikołaju, może tym, tak bardzo pokrzywdzonym przez los i chorobę dzieciom, gwiazdka przyniesie odrobinę słodyczy.

Jak co roku na to spotkanie, przez wielu traktowane niemal jak uroczystość rodzinna, wszyscy niecierpliwie czekają, spragnieni słów otuchy oraz życzeń składanych podczas łamania się opłatkiem i spożywania wspólnej wieczerzy wigilijnej. Równie wyczekiwana jest wizyta Mikołaja.

W dniu 5 grudnia, przy wtórze kolęd, przełamano się opłatkiem poświęconym przez księdza proboszcza Dariusza Kaczyńskiego, złożono sobie wzajemne życzenia zdrowia, szczęścia, radości i wytrwałości w trudzie opieki nad dziećmi specjalnej troski. Jak zawsze były życzenia od władz miasta i powiatu a także prezenty do świetlicy Koła TPD. Świetlica, jak wiemy, jest miejscem integracji, w którym młodzież objęta opieką TPD uczy się samodzielności i rozwija swoje uzdolnienia. To tam powstają, powszechnie rozpoznawane, wyszywane obrazy.

W tym roku otrzymaliśmy osobiste życzenia i czek od Konwoju Muszkieterów i Państwa Małgorzaty i Mirosława Włoch, od przedstawiciela PGNiG z Oddziału w Zielonej Górze, Pani doktor B. Marcinkowskiej a także przesłane korespondencyjnie od: dyrekcji Victaulic Polska, Meprozetu Drezdenko, Nadleśnictwa Smolarz, LWBS Drezdenko, Apteki Eskulap, firmy UNIQA a także Państwa W. W. Góreckich.

Zarząd TPD Koła Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Drezdenku serdecznie podziękował za życzenia, natomiast podopieczni obdarowali gości własnoręcznie wykonanymi upominkami. Razem spożyto potrawy wigilijne (zupkę grzybową, barszczyk z uszkami, ryby przyrządzone na kilka sposobów, kapustę, surówki, sałatki, ciasto i owoce). Po kolacji przybył oczekiwany Mikołaj i obdarował wszystkie dzieci paczkami pełnymi słodyczy. Po raz kolejny spełniły się marzenia pokrzywdzonych przez los i chorobę dzieci.

Z całego serca dziękujmy za okazaną życzliwość i stałą troskę o najsłabszych.

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Dzieci 

Koło Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym

w Drezdenku

DSCF6123 DSCF6131

 

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ