12249915_920358888019765_3157905536552223716_n

„I Ty możesz pomagać…”

       Na terenie naszego miasta w okresie przedświątecznym miała miejsce V edycja projektu edukacyjnego „I Ty możesz pomagać…”. Celem projektu organizowanego wśród uczniów Gimnazjum nr 1 im. Józefa Nojiego w Drezdenku, którego opiekunem jest Zbigniew Pieróg, było wskazanie na potrzeby osób pochodzących z rodzin najuboższych, a także podkreślenie odpowiedzialności za wspólny los w lokalnych społecznościach. W ramach realizacji celów zadaniowych uczniowie biorący udział w projekcie (Joanna Kwiatkowska, Kamila Kłos, Magdalena Majewska, Klaudia Tokarska, Klaudia Tomczak, Michał Chmielewski oraz Jacek Stańko) w dniu 18 oraz 19 grudnia bieżącego roku przeprowadzili zbiórkę żywności na terenie sklepów znajdujących się w naszym mieście.

W efekcie, dzięki ofiarności ludzi dobrej woli oraz ich troski o byt drugiego człowieka, udało się przygotować 162 paczki, które przekazane zostały wśród potrzebujących uczniów drezdeneckich szkół.

W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować właścicielom placówek handlowych: Intermarche, Biedronka, Netto, Mila oraz Piotr i Paweł, którzy aktywnie włączyli się w pomoc w przygotowaniu akcji zbiórki żywności, a bez których zaangażowania jej przeprowadzenie byłoby niemożliwe.

Jednocześnie warto nadmienić, że do organizacji zbiórki czynnie włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego – Beatą Pieróg, uczniowie Gimnazjum nr 2 z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku wraz z opiekunem – Katarzyną Młynarek, a także uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku pod opieką Wioletty Libery oraz Kamili Zamerluk.

Z ogromną nadzieją spoglądamy w przyszłość i jesteśmy dumni, że wśród naszej młodzieży jest tyle gorących serc, pragnących nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Pamiętajmy bowiem, że zrozumienie i empatię buduje się małymi czynami.

Zbigniew Pieróg

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ