1

2 lata Akademii Piłkarskiej Reissa w Drezdenku

W marcu miną już 2 lata odkąd młodzi mieszkańcy Drezdenka i okolic mają okazję brać udział w profesjonalnych treningach pod egidą Akademii Piłkarskiej Reissa. Niegasnące zaangażowanie dzieci, rodziców, trenerów, a także lokalnych władz w rozwój inicjatywy widać od samego początku.W działalność naszego klubu od jego początków włączyło się prawie 400 osób – mówi Wiesław Kaczmarek, koordynator Akademii w Drezdenku.

Wiesław Kaczmarek od dziecka nierozerwalnie związany jest z piłką nożną, a od ponad 30 lat z Drezdenkiem. W mieście kojarzy go każdy, kto chociaż raz miał okazję kopnąć futbolówkę. Szkoleniowiec kilku lokalnych klubów, obecnie animator sportu, organizator turniejów piłkarskich, jest także koordynatorem oraz trenerem w Akademii Piłkarskiej Reissa. – Jesteśmy profesjonalistami w każdym calu podkreśla.– Naszą inicjatywę od samego początku wspierają lokalne władze. Pan Burmistrz Maciej Pietruszak aktywnie pomaga Akademii już od czasów, kiedy padły pierwsze pomysły, aby w Drezdenku zaczął działać klub sportowy z prawdziwego zdarzeniadodaje Wiesław Kaczmarek.

Trenerzy Akademii, pochodzący z Drezdenka i jego okolic, doskonale znają lokalną specyfikę. Obecnie pod swoją opieką mają ponad 100 dzieci (w tym także dziewczynki), które regularnie uczęszczają na piłkarskie zajęcia. Każde z nich ma zapewnioną opiekę medyczną nie tylko podczas treningów, ale także w ramach jednych z największych rozgrywek dla najmłodszych: Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich czy Reiss Cup. Jak mówią szkoleniowcy, ta liczba nie jest żadną przeszkodą w efektywnym i atrakcyjnym prowadzeniu zajęć dla najmłodszych.W naszym klubie przygotowujemy konspekty treningowe dedykowane pod każdą kategorię wiekową. Inny sprzęt przydaje się dla 4-latków, a inny dla dzieci starszych. Najmłodsi nie mogą uczyć się gry zbyt dużymi piłkami czy rozgrywać swoich meczów na bramki przeznaczone dla seniorów. Tego typu praktyki nie zapewnią odpowiedniego rozwoju młodemu zawodnikowi, dlatego czerpiemy z rozwiązań, które doskonale sprawdzają się na zachodzie, a co najważniejsze, wprowadzamy je z sukcesem także w Akademii w Drezdenkustwierdza trener Karol Szczygielski. Warto dodać, że w Akademii wszystkie grupy wiekowe mają przydzielonego trenera oraz asystenta, którzy wspólnie prowadzą zajęcia i dbają o rozwój każdego zawodnika. Jest to możliwe dzięki temu, iż biorą oni udział w stażach zagranicznych, a także dokształcają się dzięki specjalnie wyodrębnionym jednostkom w klubie – Dziale Sportu i Dziale Szkolenia, która stale współpracuje z m.in. Herthą Berlin – dwukrotnym mistrzem Niemiec czy Twente Enschede – mistrzem Holandii z 2010 roku, zdobywcą m.in. Ligi Europy i Pucharu Holandii.

Rozkwit Akademii w Drezdenku aktywnie monitoruje także jej patron – Piotr Reiss. Legenda polskiej piłki niejednokrotnie brała udział w treningach z miejscowymi dziećmi. – Po dwóch latach widzę, że całe Drezdenko może być dumne z pracy, jaką osoby związane z Akademią wkładają w jej rozwój. Bez wątpienia sprawne działanie nie byłoby możliwe bez wzorowej współpracy między władzami, trenerami, szkołami, a także rodzinami z dziećmi. Wszyscy zaufali Akademii i za każdym razem, kiedy odwiedzam Drezdenko słyszę same pochwały odnośnie aktywności klubuchwali król strzelców Ekstraklasy w sezonie 2006/07.

Z nadejściem nowego roku, koordynator Akademii Wiesław Kaczmarek z optymizmem patrzy w piłkarską przyszłość. Zapraszamy wszystkie dzieci na treningi zapoznawcze, podczas których także rodzice mogą zobaczyć, jak wyglądają zajęcia sportowe prowadzone przez kompetentne osoby, które mają w sobie ogromną pasję i zaangażowanie.

Zajęcia odbywają się w Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej, przy ulicy Konopnickiej 4 w Drezdenku we wtorki i piątki:

16:00 roczniki 2012-10 i 2009-08,

17:00 roczniki 2007 i 2006-05,

18:00 roczniki 2004 i starsi.

Katarzyna Jenek

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ