IMG_1794_1

Sukcesy Szkoły Podstawowej w Drawinach

Mimo, że maleńka-  nadal istnieje. Mimo, że niepozorna- działa z wielka mocą. Ta nasza działalność zaczęła się już od września 2015 roku. Naszym pierwszym zadaniem było znaleźć sponsorów na remont altany szkolnej. Udało się. Może nie do końca tak, jakbyśmy chcieli, ale dzięki uzyskanym pieniążkom udało nam się wymienić drzwi wejściowe do szkoły. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie firma Victaulic Polska (Drezdenko), PGKiM (Drezdenko), Alfa (Drezdenko), Dekor – Wiesław Dębski (Wieleń). Serdecznie dziękujemy. Nasza działalność to nie tylko szukanie sponsorów. Organizujemy dla naszych uczniów wiele atrakcji, które pozwolą im lepiej poznać świat. We wrześniu odbyła się wycieczka do Parku Grzybowego w Piłce, w październiku byliśmy gośćmi na Święcie Pieczonego Ziemniaka w Gościmiu oraz pojechaliśmy na teatrzyk „Pan Andersen” do Domu Kultury w Drezdenku. Największą jednak popularnością cieszył się wyjazd do Drezdenka na zajęcia sportowe prowadzone przez Prezesa Klubu Sportowego Dragon, wielokrotnego Mistrza Polski, Bartłomieja Więskowicza. W grudniu odwiedziliśmy Fabrykę Bombek w Gnieźnie. Wszystkie wycieczki spotkały się z wielkim uznaniem rodziców i dzieci. Jednak i wycieczki nie są wszystkim, co potrafimy zorganizować. Wielkim krokiem ku poprawie jakości naszej szkoły jest nawiązanie współpracy z Biblioteką Wiejską w Drawinach oraz ze Świetlicą Profilaktyczno – Wychowawczą. Współpraca ta działa prężnie i przynosi zamierzone efekty. Zorganizowaliśmy również dla naszych dzieci i rodziców szereg zajęć ze specjalistami z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Drezdenku. Odbyło się dziesięć spotkań, zarówno z dziećmi, rodzicami, jak i nauczycielami. Dzieci brały udział w różnego rodzaju konkursach, odnosząc niemałe sukcesy. W konkursie „Mój las”- wyróżnienia otrzymały dwie dziewczynki: Ania Woźniak i Hania Bronisz, w turnieju wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczny zerówkowicz”, nasze przedszkolaki zdobyły II miejsce w całym powiecie. Nie tylko to jest sukcesem, ponieważ Paweł Jurdeczka, Iza Skrzyńska i  Hania Bronisz dzielnie walczyli o pierwsze miejsce w tym konkursie, lecz w dogrywce stracili jeden punkt i ty samym zajęli drugie miejsce, co jest ogromnym sukcesem. W gminnym konkursie plastycznym „Choinka” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Starych Bielicach dwie uczennice naszej szkoły zdobyły tytuły laureata. Były to Maja Stelmaszyk – II miejsce oraz Sara Jakubów – III miejsce. Mamy też w naszej szkole brązową medalistkę Mistrzostw Polski w Taekwon- do oraz srebrną medalistkę Mistrzostw Wielkopolski w tej samej dziedzinie sportowej. Jest to dziewczynka uczęszczająca do oddziału przedszkolnego naszej szkoły – Hania Bronisz. Proszę zauważyć, ile mamy sukcesów, a ile dzieci. Nasza placówka liczy 36 uczniów. Jest więc czym się pochwalić. A to dopiero półrocze. Koniec jednak z wychwalaniem. Czas, aby pokazać Państwu, w jaki sposób działamy, co robimy, żeby dzieciom się  nie nudziło, żeby mogły rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Ostatniego października 2015 roku, pierwszy raz w historii szkoły i Drawin, zorganizowaliśmy Bal Wszystkich Świętych, który miał być alternatywą dla panoszącego się w naszym społeczeństwie Halloowen. Frekwencja może w tym roku nie była imponująca, ale  jeśli to będzie cykliczna impreza, to na pewno dołączy do nas więcej osób. Bal rozpoczęliśmy Korowodem Świętych, który wyruszył spod szkoły. Szliśmy przez całą wieś dzierżąc w dłoniach lampiony i śpiewając stosowne piosenki. Naszym celem było dotarcie do figurki Matki Boskiej, która jest ulokowana za drawińskim kościołem. Tam zmówiliśmy modlitwę za zmarłych i wyruszyliśmy do sali wiejskiej. A tam to była zabawa. Nauczyciele przygotowali szereg zabaw dla dzieci, związanych, oczywiście, z obchodzonym świętem oraz  został rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze przebranie świętego. Przy tej okazji sprzedawaliśmy ciasta przybyłym gościom. W ten sposób udało nam się zabrać kwotę 278 zł. W listopadzie zorganizowaliśmy dla mieszkańców wsi andrzejki. Była to wspólna impreza szkoły, biblioteki i świetlicy profilaktyczno – wychowawczej. Tradycyjnie laliśmy wosk, wróżyliśmy, bawiliśmy się. Zorganizowany był również bufet, w którym można było zaopatrzyć się w kawę, herbatę i ciasto. Dzięki tej imprezie uzyskaliśmy dochód w wysokości 545 zł. Po andrzejkach przyszła pora na mikołajki. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnicami – śnieżynkami rozdawał uczniom  słodkie upominki. Grudzień był dla nas bardzo pracowity, ponieważ musieliśmy się spotykać popołudniami w celu wytworzenia ozdób na kiermasz świąteczny, który odbył się 10 grudnia. Mieszkańcy Drawin wspomogli nas bardzo hojnie. Zebraliśmy 986,50 zł. Do tej pory udało nam się zebrać 1809, 50 zł. Wspólnie z rodzicami ustaliliśmy, że za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę końcoworoczną oraz za zebrane pieniądze w przyszłym semestrze zakupimy telewizory do klas. Również w grudniu odbyła się w sali wiejskiej wigilia poprzedzona wieczorem kolęd w kościele. Na wigilię przyszły wszystkie dzieci, rodzice, dziadkowie. Na stołach stały potrawy typowo wigilijne, pod obrusem sianko i oczywiście miało miejsce tradycyjne przełamanie się opłatkiem i złożenie sobie życzeń. Po wieczerzy wigilijnej do dzieci przyszedł gwiazdor w asyście dwóch śnieżynek i rozdawał dzieciom prezenty. Teraz mamy styczeń i wiele pomysłów na następny semestr. Miejmy nadzieję, że wszystko uda nam się zrealizować. I na pewno się tym z Państwem podzielimy.

Elżbieta Bronisz

20151124_124758_1 20151125_110320_1 20151204_112911_1 IMG_1405_1 IMG_1504_1 IMG_1599_1 IMG_1711_1 IMG_1712_1 IMG_1743_1 IMG_1754_1 IMG_1818_1 IMG_1924_1

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ