Drezdenecka Dycha - logo

Zapraszamy na 2. Drezdenecką Dychę

Do 2. Drezdeneckiej Dychy coraz mniej czasu, a w naszym sztabie organizacyjnym praca wre. Od dłuższego czasu działamy na najwyższych obrotach i uwijamy się, by finalnie dopiąć wszystko na ostatni guzik. W końcu chodzi tu nie tylko o nasze zadowolenie, lecz także o satysfakcję samych uczestników biegu.
Jesteśmy po kolejnym spotkaniu w Urzędzie Miasta, gdzie wraz z władzami miasta, partnerami i przedstawicielami służb porządkowych, debatowaliśmy nad tegoroczną edycją biegu. Wybraliśmy się również na trasę, by określić, potrzebne do odpowiedniego zabezpieczenia trasy, zasoby ludzkie. Wcześniej dokonaliśmy również precyzyjnego pomiaru trasy kółkiem mierniczym, by po raz kolejny upewnić się, że uzyskaliśmy pożądany dystans. Dlatego o te aspekty martwić się nie musicie, swojego jesteśmy pewni.
Aktualnie dopinamy wszystkie formalności związane z trasą oraz zgłoszeniami online. Jak tylko uzyskamy wszystkie niezbędne dokumenty, wystartujemy ze zgłoszeniami. Negocjujemy również z kilkoma nowymi, potencjalnymi partnerami i sponsorami. Mamy nadzieję, że rozmowy te zakończą się dla nas pomyślnie, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze bardziej podnieść atrakcyjność tego wydarzenia. Z kilkoma nowymi, już na tę chwilę, doszliśmy do porozumienia. Jednym z nich jest firma Asics, jeden z największych na świecie producentów sprzętu sportowego, a także partner największych imprez biegowych w Polsce. Kolejnym jest centrum rehabilitacji i ortopedii REHAkompleks z Gorzowa Wlkp., które w dniu biegu wystawi kilka stanowisk ze specjalistami z różnych dziedzin, takich jak masaż, krioterapia Systemem Game Ready, restytucja powysiłkowa systemem Tecartherapy Winback; dodatkowo uczestnicy biegu będą mogli nieodpłatnie skorzystać z kinesiotapingu. Do grona partnerów i sponsorów jednocześnie, podobnie jak przed rokiem, dołączyły także Lasy Państwowe Nadleśnictwo Karwin.
Jak sami widzicie oddźwięk, jaki niesie za sobą każda komunikowana przez nas informacja, jest tak duży, że nie mamy wątpliwości, co do dalszych losów tego biegu. Chcielibyśmy, by „Drezdenecka Dycha” tworzyła swoją historię oraz by ta historia trwała przez długie lata. W tym momencie robimy wszystko, by to wydarzenie było jedną z najlepszych imprez sportowych w województwie, a kto wie, może i w dalszej przyszłości i w całym kraju.

Karol Kazikowski

2.Drezdenecka Dycha jest pod hasłem: „Pobiegnij dla Nadii”

12625865_1077336598984537_97662753_n Nadia Lembicz jest półtoraroczną dziewczynką, która od urodzenia choruje na artrogrypozę (wrodzona sztywność stawów). W przypadku Nadii neurogenne schorzenie dotyka mięśni rąk i nóg, zaś rozwój umysłowy i narządów zmysłów przebiega bez zakłóceń. Układ nerwowy dziewczynki nie przewodzi impulsów do mięśni, skutkiem czego powstają przykurcze i zbliznowacenia mięśni. To, jaką formę przybierze upośledzenie ruchowe i w jakim stopniu będzie miało wpływ na samodzielne funkcjonowanie Nadii, zależy również od tego, jak wcześnie dotknięta nią dziewczynka będzie poddana serii zabiegów operacyjnych. Ich celem jest redukcja a nawet eliminacja przykurczów w stawach, deformacji kończyn oraz fizjologiczne ustawienie stawu biodrowego, umożliwiające prawidłowe chodzenie.
W chwili obecnej dziewczynka jest zakwalifikowana do pierwszej operacji  kończyn dolnych w Poznaniu, która odbędzie się w następnym tygodniu i po której, dla utrwalenia efektów zabiegu, zostanie zaopatrzona ortopedycznie, a następnie poddana aktywnej rehabilitacji. W kolejności czeka ją operacja kończyn górnych. Czy Nadii będą potrzebne kolejne operacje, czas pokaże, bowiem korygowanie przykurczy mięśniowych jest procesem trudnym i rozłożonym na wiele lat.

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ