1

Adam Deneka znów z laurami. Sławi Drezdenko w kraju i za granicą

      Z wielką przyjemnością trzeba napisać o kolejnym sukcesie znakomitego muzyka, Adama Deneki i jego zespołu „Flauto Dolce”. W grudniu 2015 roku muzycy pod kierunkiem mistrza zagrali w Hannoverze. Niezmiernie entuzjastycznie przyjęto koncert z okazji rocznicy stanu wojennego 13 grudnia. Na tym prestiżowym przeglądzie zespół muzyki dawnej znakomicie promował nasze miasto.

Od lewej stoją: Aleksandra Sauerman,, Ewa Butrym, Agnieszka Gruzińska, Paulina Stube i Piotr Rezler

Od lewej stoją: Aleksandra Sauerman,, Ewa Butrym, Agnieszka Gruzińska, Paulina Stube i Piotr Rezler

      Niedawno w Kaliszu odbył się kolejny, już XXVIII Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” 2016. Wśród wyróżnionych w tym prestiżowym festiwalu nie zabrakło artystów z naszego miasteczka. Zespół Muzyki Dawnej „Flauto Dolce” pod kierownictwem Adama Deneki zdobył dwie nagrody: brązową „Harfę Eola” oraz dodatkowo nagrodę specjalną za trafną stylistycznie kompozycję programu. W skład starszego zespołu muzyki dawnej z Drezdenka wchodzą: Paulina Stube, Aleksandra Sauerman, Piotr Rezler, Agnieszka Gruzińska i Ewa Butrym.

„Brązowa Harfa” dla Drezdenka

„Brązowa Harfa” dla Drezdenka

      Zespół „Flauto Dolce” obserwuję od początku. Młodzież występująca w tym zespole od początku prezentowała się znakomicie. Postępy widać było niemal z dnia na dzień. Oczywiście nie znaczy to, że pewnego dnia można było osiąść na laurach. Jest w tych dzieciakach pęd do coraz lepszych wyników i pokonywania trudniejszych zadań. Tak trzymać.

Wiesław Pietruszak

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ