DSCN9325_1

Wydarzenia z życia Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach-luty 2016

WALENTYNKI – CZAS OKAZYWANIA SOBIE MIŁOŚCI I ŻYCZLIWOŚCI” 

Pod takim hasłem świętowaliśmy Dzień Świętego Walentego w Szkole Podstawowej w Starych Bielicach, również w tym roku. Inicjatorem przedsięwzięcia była Pani Elżbieta Szmyt.

Jak co roku działała „Poczta walentynkowa”. Do specjalnej skrzynki wrzucano kartki z życzeniami dla wybranej osoby. Kartki dla swoich wybranków dzieci przygotowywały na zajęciach plastyczno-technicznych bądź w domu, w tajemnicy przed oczami ciekawskich. Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I przygotowały dla swoich najbliższych walentynkowe serduszka z masy solnej. Na zajęciach rozmawiano z dziećmi na temat tego, jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii w stosunku do innych ludzi.

12 lutego 2016r. – Kartki trafiają do adresatów. Niektórzy otrzymali ich większą ilość. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. To dobrze, bo przyjaźni i miłości nigdy nie jest za dużo. Dzieci i nauczyciele obdarowani zostali również lizakami w kształcie serduszek.

Nie wiem, co mogę napisać, bo chcę tylko, byś pamiętał,

Że Dzień Świętego Walentego, to nie tylko zakochanych święto.

To jest dzień ciepłych uczuć. Nie tylko miłości, przyjaźni też.

Chcę byś wiedział, że o Tobie pamiętam, choć pewnie o tym wiesz….”

Danuta Pęcherzewska

Szkolny Konkurs Czytelniczy

Dnia 23.02.2016r. odbył się Konkurs Czytelniczy dla klas I-III pod hasłem „Czy znasz baśnie Hansa Christiana Andersena?” Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań literaturą oraz radość ze słuchania i samodzielnego czytania książek.

W konkursie wzięło udział 7 uczniów. Aby walczyć należało wcześniej poznać treść następujących baśni: „Calineczka”, „Brzydkie Kaczątko”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Dzikie łabędzie”, „Świniopas”, „Nowe szaty cesarza”.

Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie – zdobywając główne nagrody:

I miejsce– Damian Kłosak kl. II, II miejsce – Martyna Kasper kl. II, III miejsce – Kamila Sekuła kl. III.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcom Szkolnego Konkursu Czytelniczego wręczono książki ufundowane przez Panią Danutę Pęcherzewską.

Dziękujemy Komisji Konkursowej, w składzie: Pani Małgorzata Boczek – pracownik Biblioteki Miejskiej w Drezdenku, Pani Aleksandra Ruszczak i Elżbieta Szmyd – nauczycielki SP w Starych Bielicach.

Akcja „Czytanie na śniadanie”

Zamiłowanie do czytania i zapał do książek trzeba kształtować w dzieciństwie czytając dzieciom. Pragnąc rozbudzić ten nawyk w naszych uczniach zorganizowaliśmy w szkole akcję pod hasłem „Czytanie na śniadanie”. Wymienione przedsięwzięcie rozpoczęliśmy z początkiem lutego. Swoje ulubione lektury z dzieciństwa czytały nauczycielki naszej szkoły, a także rodzice i dziadkowie w osobach: Pani Ewa Niemyt, Pan Edward Białczak, Pan Krzysztof Kasper i Pani Beata Siodła.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję „Czytanie na śniadanie” i zapraszamy do dalszej współpracy.

Elżbieta Szmyt, Anna Tymm, Aleksandra Ruszczak

DSCN9242_1 DSCN9251_1 DSCN9256_1 DSCN9258_1 DSCN9261_1 DSCN9263_1 DSCN9271_1 DSCN9277_1 DSCN9307_1 DSCN9312_1 DSCN9354_1 DSCN9398_1 DSCN9410_1 DSCN9422_1 DSCN9429_1 DSCN9430_1 DSCN9432_1 DSCN9437_1 DSCN9439_1 DSCN9441_1 DSCN9442_1 DSCN9445_1 DSCN9446_1 DSCN9449_1 DSCN9467_1

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ