JPS_6910

SPOTKANIE W OBŁOKACH

Teatr Kotłownia, czwartek 10 marca, otwarcie wystawy „W obłokach Drezdenka”. Przed wejściem zbierają się zainteresowani wystawą zdjęć Macieja Kurłowicza, inspirowanych moimi wierszami. Godzina 19.00, czas otworzyć drzwi. W teatrze półmrok, dym przypominający obłoki, szept piosenki do mojego tekstu z płyty „Coraz ciszej”. Trochę może za ciemno, ale rozpoznajemy się, witamy. Otoczeni gośćmi, rozmawiając jeszcze trwamy w półmroku, w kłębach obłoków. Próbujemy obecnych oswoić z atmosferą, by już mogli przy zapalonych światłach rozejrzeć się i spokojnie pospacerować między zdjęciami.
Oprócz zdjęć, również dużym zainteresowaniem cieszyła się sprowadzona na ten czas paralotnia, z której często Maciej wykonuje zdjęcia. Dużo o niej mówił, o przygodach związanych z takimi lotami, by znowu przejść do zdjęć. Jak to się stało, jak to się dzieje, że tak zdjęcie może harmonizować z wierszem? Na to pytanie – i na wiele innych – odpowiadały obłoki, które do końca spotkania się pojawiały.
Jeszcze późnym wieczorem ostatni goście wychodzili uniesieni spotkaniem. Maciej bez paralotni, ja również trzymający się mocno ziemi z kluczami, by zamknąć kotłownię.

Ks. Jerzy Hajduga

JPS_6896 JPS_6899 JPS_6912 JPS_6918 JPS_6923 JPS_6924 JPS_6939 JPS_6940

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ