12828534_546914062158279_645033161821593320_o

IX Międzypowiatowy Turniej Karate Shotokan Młodzików w Drezdenku

Pod patronatem Burmistrza Drezdenka Macieja Pietruszaka odbył się IX Międzypowiatowy Turniej Karate Shotokan Młodzików w Drezdenku. Organizatorem oraz sędzią głównym turnieju był Sensei Krzysztof Czekała 3 dan. W turnieju brało udział około 100 zawodników z gmin: Drezdenka, Drawska, Krzyża Wlkp., Wielenia i Lubasza. Rywalizacja turnieju odbywała się w czterech kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Ponadto każdy uczestnik w swej grupie wiekowej mógł zaprezentować swoje umiejętności w KATA – pozorowanej walce i KUMITE – walce z przeciwnikiem. Po blisko trzygodzinnych eliminacjach wyłoniono najlepszych zawodników turnieju, którzy o godz. 14.00 walczyli w finałach. Finały turnieju rozpoczęły się od uroczystej parady zawodników i sędziów.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak. Zwycięzcy turnieju otrzymali medale i dyplomy za miejsca I-IV. Ponadto organizator zawodów każdemu uczestnikowi wręczył medal i dyplom za udział oraz okolicznościowy Budzik Flexi z nadrukiem karate. Podczas turnieju można było obejrzeć pokazy TAMASHIWARI – rozbijanie ćwiczebnych desek oraz walk z użyciem pałek ćwiczebnych w wykonaniu: Gracjana Biniaka, Kacpra Oleksaka, Jana Pulki i Marcela Malacha. W tym roku najlepsze wyniki dla Drezdenka uzyskała Lena Tomczak w kategorii młodzików, która wywalczyła I miejsce w konkurencji kumite dziewcząt i IV miejsce w kata dziewcząt. Ponadto tuż przy podium na czwartych miejscach uklasyfikowali się: Cecylia Chełmińska, Karol Sikora oraz Norbert Gajdamowicz.

Organizator składa podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji oraz przebiegu turnieju. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w karate.

Wszelkie informacje o zapisach i treningach można uzyskać pod numerem telefonu: 504 036 778 oraz na stronie www.shotokan-krzyz.eu.

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ