chrzest

Przed koncertem z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Sobota, 9 kwiecień 2016 r. godz. 18.00 Kościół w Nowym Drezdenku

Chrzest Polski dał nam początek państwowości. Mieszko I musiał być człowiekiem dużej mądrości, że stworzył taką, jak na owe czasy potęgę. Patrzę na dzieje mojej Ojczyzny z perspektywy XX i XXI wieku. Jak w każdej zbiorowości notujemy wydarzenia, które przynoszą nam wiele splendoru i takie, które wstydliwie chowamy w przypisach. Edukacja, a tym zajmowałem się przez większość mojego życia każe wyciągać ku chwale te wielkie czyny oraz ku przestrodze wspominać hańbiące. Polska, jako państwo ma już 1050 lat i niewątpliwie zawdzięczamy to chrześcijaństwu. Papież Jan Paweł II bardzo silnie artykułował to, co stanowi „duchowe dziedzictwo naszej Ojczyzny”.

Najbliższy koncert przypomni najpiękniejsze karty polskiej muzyki. Tego wieczoru, 9 kwietnia 2016 roku w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zabrzmią perełki, których autorami byli kompozytorzy tej miary, co Stanisław Niewiadomski, Ignacy Paderewski, Stanisław Moniuszko, Feliks Nowowiejski czy Władysław Żeleński. W sposób szczególny prosiłbym o przyjęcie dla bardzo młodych artystów, uczniów Iwony Hossy i Jarosława Bręka, uczniów, którzy już mają osiągnięcia nie tylko w kraju, ale także za granicą. Przed drezdenecką publicznością wystąpią: Weronika Kujawa – sopran, Radosław Góra – baryton oraz Konstanty Karandyszowski – bas. Przy fortepianie towarzyszyć im będzie pani Olena Skrok. Powtórzę, że program przygotowali dr hab. Iwona Hossa i dr hab. Jarosław Bręk, którym już dziś składam serdeczne podziękowania.

Wstęp na koncert jest wolny. Wystarczy przyjść na godzinę 18.00 do kościoła pw. NSPJ w Nowym Drezdenku i wsłuchać się w piękny śpiew. A skoro będzie też pani Iwona Hossa i p. Jarosław Bręk, to będzie też mała niespodzianka, jaką nasze stowarzyszenie dla nich uszykowało.

Serdecznie zapraszamy – organizatorzy

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ