12642629_1049381831771447_1128798715104448189_n

Nowe otwarcie Lubuszanina

           Nowy Zarząd.  Od lipca 2015 roku Zarząd KS Lubuszanin działa w składzie: Wojciech Pfal – prezes, Grzegorz Juszkiewicz – wiceprezes, Krzysztof Zasik – wiceprezes, Tomasz Graś – skarbnik, Ryszard Chwalisz – członek i Daniel Moroz – członek.

         Prezes Klubu Wojciech Pfal, jest synem Pawła, który z przerwami, w sumie przez ponad 4 lata, skutecznie prowadził Lubuszanina I, osiągając z nim znaczące sukcesy. Syn jego, od wielu lat związany sportowo i rodzinnie z piłką nożną w Drezdenku, gwarantuje poprawę jakości gry i utrzymanie się w czołówce IV ligi grupy lubuskiej. Ciekawostką jest fakt, iż dwie jego córki Blanka (11 l.) i Julita (8 l.) kontynuują pasje rodzinne i z zapałem trenują grę w piłkę nożną.

            Powrót do Zarządu Ryszarda Chwalisza, po 20-tu latach nieobecności, napawa optymizmem, gdyż ten zasłużony i ambitny działacz sportowy rokuje nawiązanie do czasów świetności Lubuszanina. Gdy był on prezesem, a było to w okresie od 17.02.1994r. –  25.01.1996r. klub z powodzeniem grał w III lidze i przynosił chlubę miastu. R. Chwalisz, w tym czasie, przeznaczył znaczne sumy pieniędzy na poprawę infrastruktury obiektu i na upiększenie terenu wokół budynków należących do Lubuszanina.

            Zarząd obraduje raz w tygodniu, w biurze R. Chwalisza. Często w zebraniach uczestniczy przewodniczący Rady Miasta A. Kołwzan, służąc swoim doświadczeniem i wskazówkami, przydatnymi do efektywnej pracy.

Cel dalekosiężny. Zarząd postawił przed sobą cel dalekosiężny, bardzo ambitny, ale możliwy do zrealizowania w dalszej perspektywie czasowej, tj. powrót do III ligi piłkarskiej i osiągnięcie takiego poziomu gry, który będzie zadowalał nie tylko kibiców klubu. Przy czym cel ten ma być osiągnięty w oparciu o zawodników miejscowych, bez konieczności kłopotliwych i drogich transferów.

AKADEMIA LUBUSZANINA. Decyzją Zarządu powołano do życia „Akademię Lubuszanina”, zapewniającą pełny i bezpłatny system szkolenia, we wszystkich grupach wiekowych. Słowo „bezpłatny” jest tu kluczowe, gdyż nie wszystkich rodziców stać na to, aby swoje dzieci posyłać do działającej w Drezdenku filii „Akademii Reissa”.

            Nie będzie więc sytuacji, kiedy mali chłopcy będą mogli występować na boisku Orlika przy SP1 tylko w roli obserwatorów.

„Wszystkie dzieci są nasze” i wszystkim dzieciom stworzone zostały, już teraz, jednakowe warunki do uprawiania sportu piłkarskiego.

Praca szkoleniowa z młodymi. Zarząd Klubu postawił na pracę szkoleniową z młodymi. Trenują więc następujące grupy wiekowe:

– drużyna skrzatów (rocznik 2009 i młodsi),

– drużyna żaków (rocznik 2007 i młodsi),

– drużyna orlików (rocznik 2005 i młodsi),

– drużyna młodzików (rocznik 2003 i młodsi),

– drużyna trampkarzy (rocznik 2001 i młodsi),

– drużyna juniorów młodszych (rocznik 1999 i młodsi),

– drużyna juniorów starszych (rocznik 1997 i młodsi).

Szczególną troską otacza się drużyny: „Skrzatów”, „Orlików” i „Żaków”, z których mają wyrosnąć pasjonaci piłki nożnej, a z nich w przyszłości wyłonią się czołowi reprezentanci I Lubuszanina.

Aktualnie drużyna seniorów zrzesza 22 zawodników i plasuje się na 4. miejscu w IV lidze lubuskiej, z dorobkiem 34 punktów, Lider tabeli – Falubaz – ma tych punktów, na dzień dzisiejszy, 47. Wszystkie drużyny naszego Klubu, w różnych kategoriach wiekowych, zrzeszają w chwili obecnej około 200 sportowców.

            Reprezentacja „Skrzatów” uczestniczyć będzie we wszystkich turniejach organizowanych przez ośrodki sportu i kluby na terenie dawnego woj. gorzowskiego. „Żaki” i „Orliki”, a w grupach tych trenuje około 60 adeptów piłki nożnej, od 24 kwietnia uczestniczyć będą w turniejach, walcząc o wejście do finału okręgowego. Poszczególne zespoły w tych kategoriach wiekowych zostały podzielone na grupy. Nasze „Orliki” przydzielono do grupy 8., a „Żaki” do 4.

Wykwalifikowana kadra szkoleniowa.

– Ryszard Ostapiuk – trener drużyny seniorów,

– Piotr Filipek – trener drużyn juniorów młodszych i starszych,

– Jan Walkowiak – trener drużyny trampkarzy,

– Grzegorz Sokołowski – trener drużyny młodzików,

– Wojciech Pfal – trener drużyn orlików, żaków i skrzatów,

– Daniel Moroz – trener drużyn orlików, żaków i skrzatów,

– Dariusz Dobrowolski – trener drużyn orlików, żaków i skrzatów.

Środki finansowe. Głównym sponsorem i partnerem finansowym Klubu jest Burmistrz Drezdenka. To dzięki jego pomocy, wsparciu i zrozumieniu wagi problemu, jakim jest wychowanie przyszłych reprezentantów Gminy Drezdenko, Klub może funkcjonować i zapewnić odpowiedni poziom szkolenia.

            Zarząd Klubu pozyskuje również środki od darczyńców, zarówno od osób prywatnych jak i firm, które wspierają Klub finansowo i rzeczowo. Szczególne podziękowania należą się Sp. z o. o. Victaulic z Drezdenka i Spółce Akcyjnej Holding – ZREMB Gorzów – Oddział MEPROZET – Drezdenko. Podkreślamy po raz drugi, że KS Lubuszanin nie pobiera od zawodników/czek ani ich rodziców żadnych opłat za prowadzone zajęcia, mecze i treningi.

Wyposażenie. Klub zapewnia nieodpłatnie akcesoria treningowe, dresy, piłki i stroje meczowe. Przy czym pranie strojów meczowych leży także po stronie Klubu. KS Lubuszanin finansuje także ubezpieczenia i badania lekarskie zawodników/czek, opłaca transport na zawody i kupuje napoje chłodzące i orzeźwiające, niezbędne w czasie przerw między spotkaniami, a także po ich zakończeniu.

Wiara w sukces. Zarząd Lubuszanina wierzy głęboko, iż systematyczna praca we wszystkich grupach wiekowych da, po jakimś czasie, pożądany efekt. W dążeniu do realizacji ambitnego celu pomogą następujące elementy składowe:

  1. Pełny i profesjonalny system szkolenia.
  2. Wykwalifikowana i własna kadra szkoleniowa. Przy czym, już teraz sięgnięto po doświadczonych trenerów, tj. Jana Walkowiaka i Grzegorza Sokołowskiego.
  3. Odpowiednie usprzętowienie i wyposażenie wszystkich zawodników/czek.
  4. Sprawna i efektywna organizacja zajęć piłkarskich w każdej grupie wiekowej.
  5. Zapewnienie środków finansowych.
  6. Przystosowanie boiska treningowego do standardów powszechnie obowiązujących.
  7. Poszerzenie bazy rekrutacyjnej o dzieci i młodzież z okolicznych miejscowości. Przy założeniu, że grupy będą liczniejsze, istnieje możliwość dowożenia ich na treningi.

Korzyści. Jest oczywistym, iż nie wszyscy młodzi, czy też bardzo młodzi adepci piłki nożnej, zostaną wielkimi mistrzami. Ale na pewno wszyscy, uczestnicząc w zajęciach pod okiem doświadczonych trenerów, oderwani od telewizora, gier komputerowych i siedzącego trybu życia, przeżywać będą z rówieśnikami chwile radości i wzmacniać nie tylko siłę fizyczną, ale także odporność psychiczną. A te będą bardzo przydatne w przyszłym, niełatwym przecież, dorosłym życiu.

Czas i miejsce treningu. Treningi odbywać się będą na głównym boisku trawiastym Stadionu im. J. Nojiego, w czasie od poniedziałku do piątku, w godzinach 17.00 – 19.00. W czasie niepogody treningi zostaną przeniesione do Hali Sportowo-Rekreacyjnej, przy ul. Konopnickiej. Klub wykorzystywać będzie także, za zgodą dyrekcji szkoły i władz samorządowych boisko „Orlika”, zlokalizowane przy SP nr 1.

Akces do Klubu. Na stronie internetowej Lubuszanina jest deklaracja, którą należy wypełnić i przesłać drogą mailową na adres Klubu lub, co jest znacznie prostsze, skontaktować się z jednym z trenerów (numery telefonów są w Internecie) i dokonać formalnego zapisu.

   Zdzisław Szproch

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ