13015448_1393282210697993_6933827735428604313_n

Młodzi zawodnicy z Drezdenka na podium w rozgrywkach WLLP

Rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej trwają w najlepsze! Co tak naprawdę motywuje naszych piłkarzy do gry? Siła walki, chęć dążenia do ideału czy zamiłowanie do ukochanego sportu? Odpowiedzi na to pytanie można by upatrywać się niemal w każdej z tych dziedzin. Jedno jest pewne, nasi zawodnicy nie zwalniają ani na chwilę.

Jak co tydzień – 16 kwietnia, w ramach Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich w Trzciance, na murawę wybiegli  nasi zawodnicy z grup B2 i C. Emocjom nie było końca, a wsparcie kibiców wywołało u młodych adeptów piłki nożnej niezapomniane uśmiechy.

Właśnie w tę sobotę na Orliku przy ul. Staszica 6 w Trzciance rywalizowali ze sobą nasi podopieczni grający na co dzień pod egidą Akademii Piłkarskiej Reissa. To były niezapomniane emocje! Nie oszczędzając energii ani na chwilę, każdy z nich zaprezentował się wyjątkowymi umiejętnościami piłkarskimi. Zawodnicy z Drezdenka wywalczyli 6 punktów, tym samym zajmując 2. miejsce! Zwycięzcami okazali się piłkarze z Piły, a 3. miejsce wywalczyli  gospodarze spotkania – miłośnicy futbolu z Trzcianki.

O wyjątkowości i prestiżu Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich stanowi nie tylko udział w jedynych takich rozgrywkach na terenie całego kraju, ale i możliwość sprawdzenia własnych umiejętności.

– Miło nam, że już po raz kolejny możemy gościć wszystkie piłkarskie talenty na Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich. Priorytetem rozgrywek jest nie tylko wykształcenie wśród naszych podopiecznych „syndromu drużyny”, ale przede wszystkim możliwość obserwacji i przekazania zawodników szczególnie uzdolnionych do struktur Reprezentacji Akademii. Zgodnie z założeniem „z lokalizacji do Reprezentacji”, chcemy, aby każdy zawodnik grający na co dzień pod egidą naszego Klubu przeżył niezapomnianą zabawę w gronie rówieśników, tym samym rozwijając swój talent. – mówi Bartosz Kujawa, trener Akademii Piłkarskiej Reissa.

Liga dając niepowtarzalną szansę na rozwój piłkarskich umiejętności, uczy młodych miłośników futbolu kreatywności, współpracy i walki w duchu fair play.

Naszym wychowankom z Drezdenka serdecznie gratulujemy wygranej i już dziś życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Rychlik

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ