DSC_0329_1-e1447581388846-582x360

„Pogodzić się ze światem” na deskach Teatru Kotłownia w Drezdenku

Czym tak naprawdę jest teatr i co wnosi do naszego życia? Na to pytanie mogliśmy odpowiedzieć sobie, będąc 18 marca 2016 roku w Teatrze Kotłownia. Teatr może niewielki, znajdujący się w podziemiach kościoła, ale oczarował nas swym pięknem i prostotą.

Spektakl pod tytułem „Pogodzić się ze światem” był kompilacją tekstów znakomitego, choć kontrowersyjnego poety, pieśniarza Edwarda Stachury. W inspirującym monodramie wystąpił znany nam aktor Bartosz Bandura, absolwent szkoły ZSP w Drezdenku, który nie miał łatwego zadania, aby przekonać do siebie drezdenecką młodzież. Jednak gra aktorska była znakomita, porywająca. Nic dziwnego, przecież to aktor z powołania. Bartosz Bandura wcielił się w postać Edwarda Stachury, który niestety popełnił samobójstwo… Widowisko poruszało różnego rodzaju problemy między innymi: samotności w tłumie, alkoholizmu, umiejętności przebaczania czy doceniania… Przedstawienie pokazało nam, co tak naprawdę w życiu jest ważne i o co powinniśmy dbać. Stachura kochał życie, ale postanowił zabić się. Dramaturgii oraz nastroju dodawała piękna, klasyczna muzyka, która idealnie komponowała się z powagą zdarzeń. Tematyka była niezwykle smutna, ale zmuszała do refleksji. Niektóre zdania utkwiły nam w pamięci. Pokazujące wymownie mądrość i dojrzałość. Po spektaklu mogliśmy zadać Bartoszowi kilka pytań. Zwrócił nam uwagę na fakt, że w teatrze najważniejsze są emocje towarzyszące spektaklowi. Jednym może się spodobać, innym nie, ale każdy wynosi z niego jakieś wartości, którymi może się podzielić. Aktor powiedział również, że teatr jest niepowtarzalny, dlatego że daje możliwość pobudzania wyobraźni oraz interpretowania go na swój sposób. Teatr jest niełatwą rozrywką, ale wnosi do naszego życia chyba najwięcej… uczy, inspiruje, koi, nastraja.

Obcowanie ze sztuką teatralną pozwoliła nam choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości szkolnej oraz uświadomiło nam, że „Życie to jest teatr..”

Młodzi dziennikarze” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku: Dominika Wojtysiak, Weronika Zajkowska, Alicja Duks, Weronika Czerwińska, Izabela Kubacka

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ