Chara head

Dyrektor muzeum zaprasza

Chara 2 do drezdeneckiej Zapraszamy Państwa od obejrzenia ciekawej wystawy, która została zrealizowana w oparciu o zbiory Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie. Na ekspozycji prezentujemy kilkadziesiąt fotogramów (głównie są to fotografie ptaków), których autorem jest Piotr Chara.

Z wykształcenia Piotr Chara (ur. 1973) jest absolwentem wydziału Ochrony Środowiska Akademii Rolniczej w Szczecinie. Jest autorem licznych ekspertyz i wykładów na temat potencjału przyrodniczo-kulturowego w kształtowaniu atrakcyjnego wizerunku Ziem Zachodnich. Zawodowo związany z Fundacją Zielonej Doliny Odry i Warty pełniącej rolę ostatniego ogniwa administracji Unii Europejskiej w dystrybuowaniu środków pomocowych oraz realizującej projekty wspólnotowe z krajami UE na rzecz rozwoju gospodarczego Środkowego Nadodrza i Doliny Dolnej Warty.

Z pasji jest fotografikiem, laureatem licznych konkursów, zdobywcą kilkunastu nagród i wyróżnień, z których najważniejsze to Grand Prix (spośród 3600 prac) największego polskiego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej w 2009 roku. Fotografuje od 1992 roku, początkowo były to reportaże z podróży – wyprawy w góry a także po terenach podbiegunowych i arktycznych.

Ze zsumowania powyższych informacji skonstatować możemy, że Piotr Chara jest regionalistą dokumentującym i promującym lubuski krajobraz przyrodniczy. Mieszkańcom Lubuskiego znany jako miłośnik i piewca urody swej małej ojczyzny, opublikował kilka albumów fotograficznych, między innymi „Barwy Przyrody wielkich rzek Ziemi Lubuskiej”, „Błota Warciańskie” i „Krajobraz kulturowy Doliny Dolnej Warty” a także przewodnik turystyczny „Kostrzyn nad Odrą – bastion historii i przyrody”, za który w 2009 roku otrzymał główną nagrodę na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. Jest także autorem przewodnika „Chronione Obszary Powiatu Gorzowskiego”.

Piotr Chara to także autor i współautor krajowych i zagranicznych wystaw fotograficznych, autor szkoleń i warsztatów fotograficznych. Uczestnik projektów fotograficznych: „Nikon Extremalnie”, „Szeroki Kadr”, „n’IKONY FOTOGRAFII”, Wykładowca w projekcie „Akademia Nikona”. Członek honorowy stowarzyszenia Nikon Klub Polska – więcej na: www.akademianikona.pl/wykladowcy/3/piotr-chara Obecnie pracuje nad projektami fotograficznymi prezentującymi walory estetyczne świata przyrody: „Obrazy Przyrody” oraz „Podniebne Gracje – Rybitwy Europy Środkowej”.

Wystawa czynna do końca maja.

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ