13047716_860103860787191_3087582593934284984_o

Jestem dzieckiem Europy !!!

Od blisko dziesięciu lat z powodzeniem robi wielka karierę we Francji, dokąd wyjechał studiować literaturę. Odniósł sukces we francuskim „Idolu”. Śpiewał między innymi z Eltonem Jonem. Muzyk w Polsce kojarzony jest głównie z udziału w programie „Taniec z gwiazdami”, ale jego kariera nad Wisłą nabiera gwałtownego tempa. Niedawno ukazał się na polskim rynku muzycznym pierwszy album Michała Kwiatkowskiego, „Chopin Etc.”. Ostatnio Michał odwiedził rodzinę w Gorzowie Wlkp., skorzystał z zaproszenia i odwiedził chorych w Szpitalu w Drezdenku. Okazało się, że ma kawał dobrego serducha. Podczas swojej wizyty rozmawiał z pacjentami i personelem. Poznaliśmy sympatycznego, ciągle uśmiechniętego „obywatela świata”, z ogromnym pokładem zrozumienia dla drugiego człowieka. W krótkiej rozmowie opowiada o swoich planach na przyszłość.

Katarzyna Jenek: Skąd zainteresowanie Chopinem? Czyżby powrót do korzeni?

Michał Kwiatkowski: W pewnym sensie tak. Do korzeni związanych z fortepianem i muzyką klasyczną, ale także związanych z Polską, gdyż jest to projekt polsko- francuski.

K.J.: Dużo podróżujesz. Żyjesz na walizkach- Francja, Polska, a gdzie tak naprawdę jest Twój dom?

M.K.: Jestem dzieckiem Europy !!! Ha, ha. Ale moim domem jest Paryż, tam mam swoje mieszkanie, tam założę rodzinę. Ale jestem bardzo przywiązany do Polski.

K.J.: Skąd pomysł, aby występować pod pseudonimem?

M.K.: W pewnym momencie mojej kariery było to dla mnie swojego rodzaju terapia. Nie chciałem już być zawsze kojarzony z talent show, dzięki któremu poznała mnie Francja. Teraz już mi przeszło, terapia sie udała :)

K.J.: Jesteś dumny z brata, co zawsze podkreślasz, czy w takim razie planujecie wspólny event?

M.K.: Tak, planujemy wspólny duet na mojej nowej płycie!!

K.J.: Miło, że odwiedziłeś pacjentów w Szpitalu w Drezdenku, to świadczy o empatii, którą masz w stosunku do osób starszych. Czy myślisz, że jest to wynikiem dobrego wychowania?

M.K.: Moja Babcia i Dziadek są dla mnie szalenie ważni. Tak, jak rodzice. Więc nie wyobrażam sobie inaczej. Ta empatia jest czymś szalenie naturalnym i tak naprawdę nie mam nawet ochoty używać tego słowa. Wolę słowa troska i przywiązanie.

K.J.: W jakich projektach w Polsce możemy Cię teraz zobaczyć?

M.K.: Program „Celebrity Salon” na Polsat Café przez następnych kilka tygodni. I kończę właśnie nagrywać moją piątą płytę, którą planuję zawojować polskie media :)

Katarzyna Jenek

JPS_2442 JPS_2438 JPS_2428 JPS_2424

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ