SONY DSC

Kolejne sukcesy zawodników karate z Drezdenka

23 i 24 kwietnia 2016 roku w Krzyżu Wielkopolskim odbył się II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE SHOTOKAN S.G.I.- POLAND, organizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate Tradycyjnego „FUDOKAN” oraz Państwa Beatę i Krzysztofa Czekała.

W turnieju wzięło udział 180 zawodników z niemal wszystkich klubów członkowskich SGI-Poland: z Drezdenka, Słupska, Pelplina, Chojnic, Czerska, Ostrzeszowa, Człuchowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Lubaczowa, Śliwic, Tucholi, Skarszewy, Wałcza, Drawska, Lubasza, Wielenia oraz bardzo liczna reprezentacja z Krzyża Wlkp.
W sobotę po zarejestrowaniu się wszystkich zawodników rozpoczęły się eliminacje do niedzielnych finałów. Walki rozgrywały się na dwóch matach, zawody koordynował sędzia główny Sensei Paweł Zieliński. Niedzielne finały  otworzył Zygmunt Jasiewicz, burmistrz Krzyża Wlkp. Najlepsze wyniki dla Drezdenka uzyskali: Szymon Sobolewski, który zajął II miejsce w kumite ind. chłopców w kategorii Junior młodszy, Dominika Gumna, która zajęła IV miejsce w kumite ind. dziewcząt w kategorii Młodzicy starsi, Aleksandra Renn zajęła IV miejsce w kata ind. dziewcząt w kategorii Młodzicy starsi oraz Marcin Gumny, który zajął IV miejsce w kumite ind. chłopców w kategorii Młodzicy. Gratulacje dla wszystkich finalistów składa Sensei Krzysztof Czekała 3 Dan.