FB_drezdenko_news-5_1

Akademia Reissa na piłkarskiej scenie w Drezdenku

Twoje dziecko jest fanem futbolu? Marzy, aby w przyszłości grać niczym Lewandowski, a siedzenie w miejscu dłużej niż przez godzinę jest dla niego prawdziwą udręką? Nic prostszego – już dziś zapewnij mu prawdziwą dawkę piłkarskich emocji!

Wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słońca z ciekawą sportową propozycją dla najmłodszych mieszkańców Drezdenka i okolic wychodzi Akademia Piłkarska Reissa. Ogłaszając nabór do swojego klubu zaprasza wszystkich młodych miłośników futbolu! Warto podkreślić, że do Akademii mogą dołączyć zarówno chłopcy, jak i dziewczynki we wszystkich kategoriach wiekowych: 4-6 lat: SKRZAT, 7-9 lat: ŻAK, 10-11 lat: ORLIK, 12-13 lat: MŁODZIK, 14-15 lat: TRAMPKARZ, 16-17 lat: JUNIOR MŁODSZY.

Nie ma lepszego sposobu na wypełnienie wolnego czasu dziecka, niż zapewnienie mu aktywnego zajęcia, które bawi i uczy. Do takich niewątpliwie należą treningi piłkarskie, które Akademia prowadzi dla ponad 5959 zawodników w bisko 95 lokalizacjach w całej Polsce. Szkółka nie prowadzi selekcji.

Na początku chcemy przede wszystkim przekazywać dzieciom radość z aktywnego spędzania czasu z rówieśnikami. W najmłodszych grupach są to zajęcia ogólnorozwojowe, piłka jest dodatkiem do gier i zabaw ruchowych. W starszych kategoriach wiekowych nasi podopieczni zaczynają treningi ukierunkowane na rozwój piłkarski. Taki system szkolenia działa znakomicie. – Dzięki niemu młodzi piłkarze mają zapewnioną ciągłość rozwoju. Wyróżniający się zawodnicy mają natomiast szanse dołączyć do Reprezentacji Akademii – mówi Piotr Matecki, Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej Reissa.

To, co wyróżnia Akademię spośród innych klubów piłkarskich, to nie tylko brak selekcji, ale przede wszystkim własna metodologia szkolenia, oparta na zagranicznych wzorcach. Wszystko po to, by zapewnić profesjonalny rozwój piłkarski. Jak zauważa Piotr Reiss, patron klubu, Akademia posiada długofalowe cele, z czego najważniejszym z nich jest wychowywanie przyszłych reprezentantów Polski:

Cieszę się, że udało nam się stworzyć projekt, dzięki któremu tyle dzieci pokochało aktywność fizyczną. Im wcześniej dziecko zacznie trenować, tym większa szansa na odniesienie sukcesu za kilka bądź kilkanaście lat.

2 lata Akademii w Drezdenku

Początków Akademii Piłkarskiej Reissa w Drezdenku można się upatrywać w 2014 r. Już od 2 lat, dzięki nieocenionemu wsparciu ze strony rodziców, trenerów oraz władz miasta, młodzi adepci piłki nożnej mogą każdego dnia próbować swoich sił w jednej z największych szkółek piłkarskich w Europie Środkowo-Wschodniej! Zapewniając możliwość kształcenia wszystkim miłośnikom futbolu Akademia stała się partnerem drezdeneckiej Karty Rodziny Dużej. W tym celu, wszystkie dzieci z rodzin wielodzietnych, mogą uczestniczyć w treningach wykorzystując odpowiednie zniżki:

– 20% rabatu na abonament miesięcznych treningów dla pierwszego dziecka;

– 40% rabatu na abonament miesięcznych treningów dla drugiego dziecka;

– 60% rabatu na abonament miesięcznych treningów dla trzeciego dziecka.

Akademia Piłkarska Reissa wspiera również miłośników piłki nożnej z niemajętnych rodzin. Jak mówią założyciele Klubu „Zależy nam, aby w naszych treningach mogli brać udział wszyscy kochający ten sport. Dzięki Fundacji Piotra Reissa zawodnicy mający złą sytuację finansową mogą liczyć na darmowe szkolenie.”

Niemal nieocenionym wsparciem w rozwoju Klubu na terenie miasta stała się pomoc lokalnych władz. Burmistrz, przekazując środki finansowe na działalność Akademii do czerwca, przyczynił się do jej dynamicznej przemiany. Dziś, pod jej egidą trenuje już przeszło 100 piłkarzy, którzy każdego dnia mogą korzystać z niezbędnego do ćwiczeń sprzętu. Dotacja, choć cieszy, na tle lokalnego Lubuszanina, który otrzymał kilkadziesiąt razy większą kwotę, nie pozwala jednak na zniesienie składek miesięcznego abonamentu.

Bardzo ważnym aspektem w rozwoju Klubu jest współpraca z lokalnymi mediami oraz placówkami oświatowymi (szkołami, przedszkolem). To dzięki nim wszyscy mieszkańcy miasta mogą na bieżąco śledzić poczynania Akademii. Praca z miejscowymi nauczycielami i dziennikarzami to prawdziwa przyjemność. Dobrym przykładem na zobrazowanie powyższych słów jest Gazeta Drezdenecka – będąc partnerem medialnym Akademii Piłkarskiej Reissa stanowi niemal fundament przekazu informacji.

Jeśli marzysz o profesjonalnej opiece trenerskiej i nieograniczonej możliwości rozwoju swojego dziecka, nie czekaj i już dziś dowiedz się więcej o Akademii Piłkarskiej Reissa w http://www.akademiareissa.pl/drezdenko.

Przekonaj się sam, jakie atrakcje omijają Cię każdego dnia i odwiedź nas na Orliku przy Szkole Podstawowej 1 na ul. Szkolnej 11 w Drezdenku. Więcej informacji u koordynatora lokalizacji Wiesława Kaczmarka pod numerem tel.: 604 076 630.

FB_drezdenko_news-1_1 FB_drezdenko_news-2_1 FB_drezdenko_news-3_1 FB_drezdenko_news-4_1

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ