IMG_0568

Z LOKALIZACJI DO REPREZENTACJI

Na piłkarską scenę w Drezdenku powróciły Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie. W ramach cotygodniowych zmagań, ponad 4,5 tysiąca młodych piłkarzy, grających na co dzień w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa oraz Akademii Piłkarskiej Falubaz walczy o najwyższe miejsce na podium w różnych kategoriach wiekowych.

Jak co tydzień – 14 maja zawodnicy będą rywalizować ze swoimi rówieśnikami. Właśnie w tę sobotę na boiska wybiegną nasi zawodnicy z grup A1 i B.

O wyjątkowości i prestiżu Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich stanowi nie tylko udział w jedynych takich rozgrywkach na terenie całego kraju, ale i możliwość sprawdzenia własnych umiejętności.

– Miło nam, że już po raz kolejny możemy gościć wszystkie piłkarskie talenty na Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich. Priorytetem rozgrywek jest nie tylko wykształcenie wśród naszych podopiecznych „syndromu drużyny”, ale przede wszystkim możliwość obserwacji i przekazania zawodników szczególnie uzdolnionych do struktur Reprezentacji Akademii. Zgodnie z założeniem „z lokalizacji do Reprezentacji”, chcemy, aby każdy zawodnik grający na co dzień pod egidą naszego Klubu przeżył niezapomnianą zabawę w gronie rówieśników, tym samym rozbijając swój talent. – mówi Bartosz Kujawa, trener w Akademii Piłkarskiej Reissa.

To właśnie turniej ma służyć podsumowaniu dotychczasowych prac i starań. Warto podkreślić, że każdy zawodnik gra tyle samo czasu, co niewątpliwie wyróżnia WLLP od innych lig nastawionych wyłącznie na rywalizację. Liga dając niepowtarzalną szanse na rozwój piłkarskich umiejętności uczy młodych miłośników futbolu kreatywności, współpracy i walki w duchu fair play.

Serdecznie zapraszamy na kolejne rozgrywki, które odbędą się 14 maja (sobota) na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku o godzinie 9:15. Rywalizować ze sobą będą  drużyny z Piły, Trzcianki, Drezdenka i Czarnkowa. Więcej informacji u koordynatora lokalizacji Wiesława Kaczmarka – 604 076 630 oraz na www.wllp.pl.

 Magdalena Rychlik

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ