CAM00050

Co nowego w Szkole Podstawowej w Starych Bielicach?

           Wiosna za oknem a my nie przestajemy działać. Kwiecień rozpoczęliśmy od wyjazdu do Centrum Promocji Kultury w Drezdenku na spektakl pt. „Brzechwoladnia”. Uczniowie naszej szkoły byli zachwyceni. Wiersze Jana Brzechwy włączone do przedstawienia rozbawiły nas do łez. W ten sam dzień postanowiliśmy świętować Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Drezdenko. Ciekawe warsztaty przybliżyły nas do nowych pozycji książkowych, a uczniowie mogli zapoznać się z pracą bibliotekarza.

            14 kwietnia w Szkole Podstawowej w Drwinach odbył się konkurs recytatorski „W krainie wierszy”. Przybyli uczniowie bardzo dobrze byli przygotowani. Nasze uczennice również pokazały, na co je stać. Dowodem jest III miejsce w kategorii „0”, które zdobyła Patrycja Błoch oraz wyróżnienie w kategorii „1-3”, które zdobyła Roksana Dowgielewicz. Serdecznie gratulujemy!

            Czy wiecie, gdzie można spotkać żubra? Oczywiście, w Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej im. Franciszka Grasia. Byliśmy, zwiedziliśmy, potwierdzamy. Nie tylko żubra, ale i wiele innych ciekawych okazów mogliśmy podziwiać w ekspozycji przyrodniczej zbiorów, w poniedziałek 18 kwietnia. A tuż po wizycie w muzeum wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Drezdenko na spotkanie z p. Władysławem Wróblewskim, na które zaprosiła nas p. Danuta Halicka, za co serdecznie dziękujemy. Uczniowie naszej szkoły zainteresowali się wierszami autora oraz drewnianym teatrzykiem Kamishibai. Jako wierni słuchacze polecamy się na przyszłość.

            Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada w lutym, ale nie w Szkole Podstawowej w Starych Bielicach. Projekt edukacyjny „Pizza, pizza, pizza…” dobiegł końca 21 kwietnia. Organizacją ulotek, numerów telefonów do pizzerii, zebraniem pieniążków oraz zamówieniem pizzy, zajęli się uczniowie klasy II i III. Nasze przedszkolaczki również skorzystały z okazji na smaczny posiłek. A następnego dnia wspólnie wybraliśmy się świętować Dzień Ziemi. Jak co roku sprzątanie okolicy sprawiało nam dużo radości. Jednakże nie pocieszył nas fakt, że tak mało śmieci zebraliśmy. Cóż zrobić… Mieszkańcy Starych Bielic dbają o czystość w swojej miejscowości.

            Nadal kontynuujemy akcję „Czytanie na śniadanie”, w której biorą udział rodzice naszych uczniów. Dotarły do nas informację, że inne szkoły w Gminie Drezdenko postanowiły pójść w nasze ślady, oby tak dalej! Za wspólne czytanie chcemy podziękować paniom: Magdalenie Kurniewicz, Kindze Pikula, Ewie Niemyt oraz panom Krzysztofowi Kasper i Edwardowi Białczak. To dzięki Państwu nasi uczniowie poznali przygody Bolka i Lolka.

Aleksandra Ruszczak

CAM00006 CAM00032 CAM00046 CAM00053 CAM00069 CAM00070 CAM00075 CAM00086 CAM00098 DSCN0046 DSCN0113 DSCN0126 DSCN0146 DSCN0165 DSCN0179 DSCN0198 DSCN0203

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ