IMG_7184_1

W Urzędzie Miejskim rozmawiano o drogach wojewódzkich

Alicja Makarska – członek Zarządu Województwa Lubuskiego gościła w Urzędzie Miejskim w Drezdenku. Podczas spotkania z Burmistrzem Drezdenka Maciejem Pietruszakiem rozmawiano głównie o fatalnym stanie dróg wojewódzkich.

Burmistrz Maciej Pietruszak wielokrotnie jeździł do Zielonej Góry i monitował ws. remontów dróg wojewódzkich, znajdujących się na terenie Gminy Drezdenko. Od kilku miesięcy tematem nr 1 był remont ulicy Niepodległości. Przypomnijmy, że dzięki dofinansowaniu przez Radę Miejską w Drezdenku odbył się już przetarg na modernizację tej drogi. Alicja Makarska poinformowała burmistrza, że obecnie przygotowywana jest umowa z wykonawcą. Nie znamy jeszcze dokładnego terminu rozpoczęcia prac. Jeśli chodzi o inną inwestycję, jaką jest budowa drugiego odcinka obwodnicy Drezdenka, to obecnie trwa przetarg na budowę odcinka w kierunku Niegosławia.

Burmistrz Pietruszak pokazał także fatalny stan chodników na Nowym Drezdenku oraz przy ulicy Dworcowej. Żadne deklaracje ze strony zarządu województwa jednak nie padły. Burmistrz apelował także o sprzątanie i utrzymanie zieleni przy pasach drogowych. Jako przykład podał popularną ulicę Niepodległości. Poruszono także kwestie remontu dróg wojewódzkich w samym Drezdenku. Tutaj najlepszym przykładem jest ulica I Brygady, ale także wiele innych.

Rozmawiano także o drogach wylotowych z Drezdenka. Jeśli chodzi o trasę nr 160 w kierunku Międzychodu, Burmistrz otrzymał informację, że szykowana jest dokumentacja, która będzie gotowa w przyszłym roku. Poruszono kwestie innych tras: nr 181 – kierunek Niegosław czy nr 174 – kierunek Kosin. Największym problemem są oczywiście pieniądze. Burmistrz podczas spotkania wielokrotnie powtarzał, że stan dróg nie jest zły, tylko fatalny.

Krzysztof Bąk    

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ