BenQ Corporation

XXII Spartakiada Gier i Zabaw Sportowych

      Pod tym hasłem, jak co roku, z okazji Dnia Dziecka odbyła się impreza integracyjno- sportowa. W tym roku była to już XXII Spartakiada Gier i Zabaw Sportowych, której celem, jak zwykle, było rozwijanie powszechnej kultury fizycznej i sportu jako czynników rehabilitacji i integracji środowiska osób niepełnosprawnych ze środowiskiem osób pełnosprawnych.

            W dniu 4 czerwca 2016 r. na placu sportowym, przy Hali Sportowo- Rehabilitacyjnej  w Drezdenku, dzieci i młodzież niepełnosprawna, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 1 w Drezdenku oraz rodziców, pokonywali  kolejne konkurencje sportowe, za które otrzymali punkty.

Najlepsi z najlepszych, czyli wszyscy uczestnicy, otrzymali medale, które wręczył  zastępca burmistrza Drezdenka Andrzej Kozubaj. Medalom towarzyszyły dyplomy, upominki i paczki ze słodyczami.

            Dzieci podziękowały swoim mamom za ich trud wychowania i troskę o dobro.  Następnie wszyscy uczestnicy imprezy integracyjno- sportowej zostali poczęstowani  ciepłym posiłkiem (kiełbaską, surówką, ciastem, napojami itp.).

 Uśmiech na schorowanych twarzyczkach dzieci specjalnej troski to podziękowanie  dla Ludzi Dobrej Woli, bez pomocy których, nie byłoby tej wielkiej radości.

Partnerami w realizacji zadania, dla dobra i na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, byli: Urząd Miejski w Drezdenku, PGNiG S.A., Victaulic Polska Sp. z o.o., Fundacja ORLEN -DAR SERCA.

 DZIĘKUJEMY.

                       Zarząd TPD Koła Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Drezdenko

DSCF6611 DSCF6625 IMG_0352  IMG_0357

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ