Czytanie

Czytanie nie boli

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

                    Tym mottem pragnę zainspirować nie tylko dzieci do czytania, ale również dorosłych do tego, by czytali swoim pociechom. Czytanie przede wszystkim rozwija umysł i wyobraźnię. W Szkole Podstawowej w Gościmiu zorganizowaliśmy cykliczne spotkania „Czytanie na śniadanie”, począwszy od września a skończywszy na czerwcu. Raz w miesiącu zbieraliśmy się w jednej ze szkolnych sal, by poczytać dzieciom. Każde spotkanie zaczynało się wierszem czytanym przez panią dyrektor Beatę Świtoń z „Czytania na śniadanie” autorstwa pani Aliny Michalak, która wraz z Biblioteką Publiczną w Gościmiu oraz panią sołtys Gościmia Sylwią Słomińską zapoczątkowała w naszej szkole tę imprezę. Na kolejnych spotkaniach czytane były wiersze, opowiadania, bajki z morałem różnych autorów. Czytali nauczyciele, rodzice, zapraszani przez nas goście, a nawet absolwenci naszej szkoły. 9 czerwca 2016 roku spotkaliśmy się już ostatni raz przed wakacjami, by poczytać najmłodszym. W uroczystości wzięli udział dyrektor, nauczyciele, uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście. Pani sołtys Sylwia Słomińska, burmistrz Maciej Pietruszak, dyrektor Miejsko Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku pani Ewa Pręt, pani Alina Michalak wraz z chórem „Złoty wiek”, pani Magdalena Rega, pan Leszek Zając, pan Krzysztof Siuda oraz pani Renata Słaby. Zaproszeni goście czytali dzieciom wiersze autorstwa pani Aliny Michalak, a w przerwach między wierszami umilał nam czas zespół „Złoty wiek” piosenkami z repertuaru również pani Aliny Michalak. Na spotkaniu były czytane wiersze laureatów konkursu szkolnego na wiersz o wiośnie.  Dyrektor szkoły wręczyła nagrody uczniom za największą ilość przeczytanych książek w ciągu roku szkolnego. Nagrody ufundowane były przez firmę „Gozdrew” z Gościmia. Po uroczystości zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek.

Katarzyna Tylska

 

                                                                            

 

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ