DSCN0693_1

Do zobaczenia we wrześniu!

           Tradycją  Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach stał się Dzień Rodziny, tj. połączenie Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca. Rozpoczął się on 6 czerwca recytacją wierszy i śpiewem piosenek, w których podziękowano mamom i tatom za trud włożony w wychowanie swoich pociech. Po uroczystej części  rozpoczęliśmy wspólne zabawy i tańce oraz słodki poczęstunek, który został ufundowany przez sołtysa Starych Bielic, pana Jana Belczyka. Również inicjatywą sołtysa był pokaz gaszenia ognia przez strażaków z OSP Drezdenko. Pani Danuta Pęcherzewska przygotowała zestaw zadań do wykonania dla zebranych osób, pani Aleksandra Ruszczak nakłoniła mamy do przejścia labiryntu z zamkniętymi oczami. Na zakończenie imprezy dyrektor, pani Elżbieta Szmyd, zamówiła ulubioną pizzę uczniów.

            Czy można spać w szkole? Oczywiście, że tak! Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy zaproponowali nocowisko używając „Skrzynki życzeń”. Pytacie, co to takiego? „Skrzynka życzeń” została stworzona po to, aby uczniowie i rodzice mogli dzielić się swoimi propozycjami na przeprowadzenie zajęć, zmianami w szkole lub prośbami o pomoc. Pani Aleksandra Ruszczak sprawdza skrzynkę co 2 tygodnie. I tak w nocy z piątku na sobotę (10-11 czerwca) uczniowie klas 1-3 mieli okazję sprawdzić, co się dzieje w budynku szkoły, kiedy wszyscy powinni już spać. Nocowisko rozpoczęliśmy grą w Kalambury oraz biegiem przez Stare Bielice, zjedliśmy pizzę i obejrzeliśmy bajkę pt. „Lego Przygoda”. Teoretycznie poszliśmy spać o 22.00 – praktycznie o 23.30. Następnego ranka słońce obudziło nas o 7.00, a uczniowie  pytali już o kolejne nocowisko.

            Aleksandra Ruszczak

Niecodzienne spotkanie

              W poniedziałek 13.06.2016 odbyło się spotkanie z p. Tomaszem Walczakiem. Inicjatorem spotkania była katechetka, p. Anna Tymm. Były to zupełnie inne zajęcia niż zwykle. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda warsztat aktora. Musiały ułożyć z samych siebie różne teatralne figury. Pozwoliło to zintegrować grupę. To spotkanie było satysfakcjonujące, sprawiło, że uczniowie do domu wrócili w bardzo dobrych humorach. Uczniowie podsumowali warsztaty, mogli podzielić się tym, co im się najbardziej podobało. Są otwarci na taką formę spędzania czasu. Spotkanie z panem Tomaszem pozwoliło oderwać się od rzeczywistości szkolnej, ale także poznać samego siebie oraz relacje panujące w grupie. Bardzo dziękujemy panu Tomaszowi za to, że zgodził się odwiedzić naszą szkołę i podzielić się swoją pasją i ogromnymi umiejętnościami. Po tym spotkaniu będziemy już nieco inni.

                                                                                                                 Anna Tymm

              Międzyzdroje – to cel naszej wycieczki, która odbyła się 17 kwietnia. Niestety, pogoda nam nie dopisała. Deszcz towarzyszył nieustannie. Mówi się trudno, pogody się nie wybiera. Dobrze, że humory nam dopisywały. Mieliśmy okazję odwiedzić miejscowe atrakcje. W Gabinecie Figur Woskowych  mogliśmy obejrzeć prawie 100 figur woskowych przedstawiających naturalnej wielkości osoby znane z życia publicznego, np. polityków, gwiazdy kina, muzyki i sportu, postacie z filmów i bajek. Każdy miał możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy każdym eksponacie. Byliśmy również w Planetarium. Na jednym z tematycznych pokazów mogliśmy podziwiać to, co było dane zobaczyć nielicznym – kosmos. Odbyliśmy podróż miliardy lat wstecz, śladami najpiękniejszych, odkrytych do tej pory mgławic i formujących się galaktyk. Oczywiście, byliśmy na słynnym molo, gdzie nas porządnie wywiało i zmoczyło. Jakże po tym smakowały gofry z bitą śmietaną! Znaleźli się również chętni na lody. Nikt nie miał już ochoty spacerować w deszczu Promenadą Gwiazd. W poszukiwaniu miejsca na konkretny posiłek postanowiliśmy odwiedzić Świnoujście. Popłynęliśmy promem – przeprawa Świnoujście – Centrum, promy Karsibór. Ta atrakcja wszystkim się spodobała. Pomimo deszczowej pogody i wielu godzin spędzonych w autobusie, wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci. Zakupione pamiątki będą nam o niej przypominały. Może następnym razem dopisze nam pogoda.

Danuta Pęcherzewska

Wakacje czas zacząć!

            24 czerwca 2016roku to dzień, na który od dawna czekali wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Po 10 miesiącach przyszła pora na długo oczekiwane wakacje. Wreszcie wszyscy możemy odetchnąć z ulgą.

Dzień kończący rok szkolny 2015/2016 powitał nas pięknym słońcem i rozpoczął się  mszą św. w kościele w Starych Bielicach. Po niej cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi udała się na uroczysty apel do szkoły, na którym został zaprezentowany program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów.

Kiedy aktorzy skończyli występ, pani dyrektor wraz z wychowawcami oraz przedstawicielami Rady Rodziców, wręczyła dyplomy, nagrody, świadectwa oraz podziękowania tym, którzy angażowali się w prace na rzecz szkoły w ciągu roku szkolnego.

W miłej atmosferze i z uśmiechem na twarzach wszyscy opuścili szkołę i udali się na zasłużony wypoczynek.  Do zobaczenia we wrześniu!

                                                                                                                  Elżbieta Szmyd

CAM00183_1 CAM00185_1 CAM00187_1 CAM00188_1 CAM00203_1 DSCN0372_1 DSCN0376_1 DSCN0382_1 DSCN0398_1 DSCN0411_1 DSCN0445_1 DSCN0469_1 DSCN0472_1 DSCN0477_1 DSCN0478_1 DSCN0481_1 DSCN0579_1 DSCN0597_1 DSCN0607_1 DSCN0610_1 DSCN0613_1 DSCN0734_1 DSCN0748_1 DSCN0749_1 DSCN0763_1 DSCN0766_1 DSCN0767_1 DSCN0770_1 DSCN0781_1 DSCN0814 DSCN0861_1 DSCN0869_1 DSCN0870_1 DSCN0875_1 DSCN0876_1

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ