DSCF9592(1)

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopców i Dziewcząt z OSP TRZEBICZ zostały Mistrzami Województwa Drużyn MDP

Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn MDP i OSP wg CTIF odbyły się 25 czerwca 2016 r. na stadionie miejskim w Międzyrzeczu. Organizatorami zawodów byli: Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wlkp., a gospodarzami: Burmistrz Międzyrzecza, Starosta Międzyrzecki, Komenda Powiatowa PSP w Międzyrzeczu i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Międzyrzeczu.

Sędzią głównym zawodów był brygadier Tomasz Górniak, a sędziów poszczególnych konkurencji wystawiły Komendy Powiatowe i Miejskie PSP. Zawody rozegrane zostały według Regulaminu CTIF i stanowiły eliminacje do zawodów krajowych oraz olimpiady międzynarodowej w 2017 r.

W zawodach stratowały drużyny MDP i OSP z całego województwa. Pierwszą konkurencją zawodów było rozwinięcie bojowe a  następną bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami. Celem organizacji Zawodów Sportowo-Pożarniczych dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest w szczególności: popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie świadomości ratowniczej wśród młodzieży, mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia członków MDP, wyłonienie najlepszych drużyn oraz przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

Mistrzami Województwa Drużyn MDP zostały drużyny chłopców i dziewcząt z OSP TRZEBICZ i awansowały one do Ogólnopolskich Zawodów MDP.

Wszyscy członkowie MDP startujący w zawodach otrzymali pamiątkowe bidony, a zwycięzcy medale i puchary oraz następujące nagrody dla drużyn: stół do ping-ponga, grę zręcznościową Cymbergaj i grę Piłkarzyki.

Zawody wojewódzkie są eliminacjami do zawodów ogólnopolskich oraz olimpiady międzynarodowej.

Ogólnopolskie Zawody MDP wg CTIF odbędą się 02-04.09.2016 w Wiśle.

źródło: http://www.zosprp.com

foto: http://www.zosprp.com

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ