JPS_4993

Cykl imprez na plaży w Zagórzu

            To, co wydarzyło się w dniach 8-9 lipca na plaży w Zagórzu, można określić mianem  świetnej imprezy dla młodych ludzi. Soundbase – Bartek Ruszkowski zorganizował #cyklimprez – drugą odsłonę eventu  przy doskonałym dźwięku marki Dr!Aus, oświetleniu a przede wszystkim w niesamowitym klimacie na plaży.

I chociaż jestem zupełnym laikiem, jeśli chodzi o ten rodzaj muzyki, to nawet mi obiło się o uszy kilka nazwisk, spośród występujących w Zagórzu osób.

            A zaszczycili nas swoją obecnością: w piątek:- neeVald, Bartes, TOM45, Fontanero aka Angry Young, Błażej Radzi – BlaiSe R, Ruszko & CAT -TEAM SOUNDBASE, a w sobotę: Rafuss, Radoslaw Randy K Kowalski -Randy K & Team, Paul Pierce, DJ CRASH, REXEN, MR FUN, Ruszko & CAT – TEAM SOUNDBASE.

            Weźmy choćby pierwszego z wymienionych – neeVald – to człowiek, którego od poniedziałku do piątku po 20:00 słucha cała Polska w RMF FM MAXXX. Jak piszą o nim w Internecie: „najpierw afteruje Wam weekend, buja klasykami, kręci klubem fm, zaprasza dj’ów na żywo i rozkręca wolny czas”. I ktoś taki znalazł czas w napiętym kalendarzu, by przyjechać do naszego małego świata i zagrać.

MR Fun to kolejny człowiek z „wielkiego świata” – organizator wielu imprez, od 2014 roku prowadzi program Music Revolution i jest współwłaścicielem projektu Deep Sesje.

Z kolei DJ Crash to osoba, której słuchacie w Sobocie na maxaa  – we Wronkach – a to nic innego jak najlepsze brzmienie muzyki house, funk, tech house oraz progressive impreza jedyna w swoim rodzaju z wyjątkowym klimatem.

Tom45 to kolejny z występujących za konsoletą – do tej pory można go było usłyszeć m.in. w poznańskim RMF Maxx, Radiu GoodTimeRadio, Radiu Fama, Sferique Ustka czy w Zatoce Sztuki na scenie Sexy Sunday by neeVald.

            Wiem, że tylko wspomniałam o niektórych z występujących muzyków, ale o ich dokonaniach można by napisać co najmniej kilkanaście artykułów. Zależało mi na tym, by przybliżyć Czytelnikom, co tak naprawdę działo się w naszej niewielkiej społeczności.

            Na koniec wspomnę o głównym organizatorze, Bartku Ruszkowskim, bez którego ta wspaniała impreza w naszej społeczności w ogóle nie mogłaby się odbyć; jemu bowiem zawdzięczamy zorganizowanie przedsięwzięcia, które logistycznie naprawdę było niełatwym zadaniem, na wyjątkowo wysokim poziomie. To nasz człowiek, wychowany w Drezdenku, jeszcze młody chłopak, choć wielki duchem  i z wielką pasją do działania. Tak rzadko teraz spotyka się tak zaangażowanych ludzi. I chyba dlatego tym bardziej jest mi przykro, że frekwencja na evencie nie dopisała. Nie wiem, czy to tylko wina pogody, dojazdu, imprez  odbywających się w okolicy czy braku zasięgu, ale wiem na pewno, że to wielka strata dla tych, którzy nie dotarli, albowiem tak światowej sławy muzycy i impreza takiej rangi może się szybko nie powtórzyć. Drodzy Czytelnicy, jeśli wolicie jeździć do wielkich miast i płacić ogromne pieniądze, żeby oglądać muzyków w renomowanych klubach, Wasza sprawa.

            Bardzo dziękuję Panu Bartkowi Ruszkowskiemu za to, że podjął się zorganizowania eventu w Zagórzu i przykro mi z powodu poniesionych przez niego strat.  Wiem natomiast, że  młody artysta powinien nosić wysoko głowę, albowiem była to impreza najwyższych lotów, zorganizowana na światowym poziomie, a nazwiska występujących muzyków przemawiają same za siebie. Cieszę się, że dane mi było uczestniczyć w tym wydarzeniu, ponieważ oprócz wspaniałej zabawy, dowiedziałam się wiele nowego o muzyce klubowej.

            Jeszcze raz serdecznie dziękuję i mam nadzieję, że nie była to jedyna tego typu impreza dla młodych ludzi. Życzę nam wszystkim, aby takie eventy odbywały się na plaży w Zagórzu corocznie i aby frekwencja kolejnym razem dopisała. A Panu Bartkowi życzę, by nie tracił, mimo wszystko, zaangażowania i nadal robił to, co kocha najbardziej na tak wysokim poziomie.

Sylwia M. Teresiak

foto: http://jagodaphotosession.com

JPS_4914 JPS_4928 JPS_4941 JPS_4985 JPS_5014

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ