IMGP2121_1

XXI wystawa poplenerowa pt. „Przyszłość zaczyna się dziś…”

Jak mówił bł. Jan Paweł II, nasze życie jest „darem i zadaniem”. Jeżeli będziemy przeżywać je z pasją, czyli będziemy robić to, co lubimy; to, czego pragniemy, wówczas będziemy szczęśliwi. Odpowiedzialne kształtowanie swojej przyszłości to niełatwe zadanie.

Wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i poniesienia dużego trudu, by można było obrać właściwy kierunek i dojść do upragnionego celu, którego osiąganie będzie jednocześnie dawało poczucie wewnętrznej satysfakcji. W ten sposób buduje się świadomość naszej życiowej roli, którą mamy do odegrania i wewnętrznego spełnienia. Dzięki temu wiemy, kim tak naprawdę jesteśmy i jaka jest nasza tożsamość. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że przyszłość zaczyna się dziś… To, co stało się przed momentem bardzo szybko przechodzi do historii. Dziś immanentne znaczenie ma przede wszystkim to, co dzieje się tu i teraz, a tak naprawdę już w przyszłości, która nastaje bardzo szybko i wręcz niezauważalnie…

Dlatego też wyrazem wybrania właściwej (artystycznej) drogi były dzieła uczestników tegorocznego XXI pleneru malarskiego i VIII pleneru rzeźbiarskiego, które można było podziwiać na poplenerowej wystawie w dniu 24 lipca w „Parku Kultur Świata” w Drezdenku. Prace malarskie stanowiły artystyczne świadectwo talentów, dzięki którym można było podziwiać ciekawych ludzi, niezwykłe miejsca i zakątki oraz architektonicznie interesujące budowle, które stały się inspiracją dla uczestników tegorocznego pleneru. Z kolei prace rzeźbiarskie, oprócz przedstawienia artystycznych możliwości ich twórców, stanowiły jednocześnie ofertę kulturalną podstawowych dziedzin sztuki Centrum Promocji Kultury w Drezdenku. Ich głównymi motywami stały się bowiem osoby mające w sobie artystyczną pasję, a zatem: muzyk, aktor, tancerka czy też artysta-malarz. To ikony twórczego przeżywania życia, które każdy z nas może odnaleźć w sobie nie tylko poprzez uprawianie sztuki czy podejmowanie działalności artystycznej. Każdy z nas może odnaleźć swój życiowy cel w tym, co sprawia mu przyjemność i daje poczucie spełnienia. Mogą to być różnorodne aktywności, takie jak np. podróżowanie, gotowanie czy też jazda na rowerze. Jeśli one mobilizują nas do działania, to oznacza, że są warte poświęcenia naszego czasu. Ważne przy tym jest jednak to, by się nie poddawać; nie pozwolić, by lęk, zwątpienie czy jedna porażka całkowicie pozbawiły nas wiary w osiągnięcie wymarzonego celu. Droga do sukcesu nie jest bowiem prosta, a wręcz przeciwnie: pełna zakrętów i przygód, które nie zawsze są przez nas mile widziane. Wytrwałość i systematyczność to cechy, które pozwolą nam jednak ten upragniony cel osiągnąć i zobaczyć efekty naszej pracy. Dążmy zatem do nich i dbajmy o rozwijanie swoich talentów oraz odkrywanie nowych. Jeśli mamy wątpliwości, spójrzmy na tych, którzy mogą być dla nas przykładem, a stali się uczestnikami tegorocznego pleneru. To oni właśnie poprzez swoje artystyczne dzieła pokazują nam, że warto na ten sukces pracować… Efekty ich artystycznej, a zarazem systematycznej pracy mogli podziwiać ci, którzy przybyli na poplenerową wystawę 24 lipca 2016 r. do „Parku Kultur Świata”.

Tegoroczny XXI plener malarski zdobył rangę międzynarodowego wydarzenia za sprawą udziału Pana Michaela Thomasa, którego prace mogliśmy podziwiać
w Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej na drugiej wystawie z cyklu wystaw towarzyszących plenerom malarskim. Wystawa potrwa do końca wakacji.

UCZESTNICY XXI PLENERU MALARSKIEGO: Michael Thomas, Klaudiusz Abramski, Danuta Brzezińska, Stanisław Dziadak, Aleksander Garncarek, Ryszarda Głowacka-Langowska, Franciszek Gombos, Konrad Hamada, Lucyna Królicka, Katarzyna Kurkowska, Andrzej Langowski, Justyna Lewandowska, Grażyna Mucha, Marlena Preis, Maria Rowdo, Anna Rozmuska, Krzysztof Swaryczewski, Halina Sobczyk.

UCZESTNICY VIII PLENERU RZEŹBIARSKIEGO: Tadeusz Bardelas, Lech Bęben, Grzegorz Hadzicki, Jerzy Kopeć, Janusz Orzepowski.

Centrum Promocji Kultury w Drezdenku serdecznie  dziękuje współorganizatorom za pomoc w organizacji pleneru tj.: nadleśniczym Nadleśnictwa „Karwin” i Nadleśnictwa „Smolarz” oraz PGKiM Drezdenko.

   Sylwia Czupryńska-Peszel

                                                                                       Natalia Majchrzak

IMGP2178_1 IMGP2166_1 IMGP2163_1 IMGP2156_1 IMGP2145_1 IMGP2046_1

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ