e162e41c2016dbf9a4f7ef4fa6de229c_XL

PODAJ DALEJ…

           W ten weekend (16-18.09.2016 r.) odbywa się kolejne „Sprzątanie świata – Polska”. Akcja ta, będąca częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska – Clean up the World, zapoczątkowana w naszym kraju w 1994 r. przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz, założycielkę Fundacji Nasza Ziemia, doczekała się już swojej 23 edycji. Tegoroczne hasło przyświecające działaniom to „Podaj dalej…drugie życie odpadów”. Głównym przesłaniem akcji jest promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji; unikanie odpadów – szacunek dla przedmiotu; uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

            Społeczność szkolna Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku na co dzień ma okazję „czynić dobro” dla naszej planety, bowiem w szkole prowadzona jest stała zbiórka elektrośmieci (bierzemy udział w kolejnych edycjach konkursu „LOP kontra elektrośmieci”), makulatury (fundusze uzyskane z jej sprzedaży pozwalają na zakup nowych woluminów do szkolnej biblioteki), aluminiowych puszek (współpracujemy z Fundacją RECAL), zużytych baterii i tonerów oraz plastikowych nakrętek. Sprzedaż tych ostatnich to szansa na pozyskanie środków finansowych, które w tym roku przeznaczymy na leczenie ucznia klasy 2a naszej szkoły (SP nr 3) – Cypriana Chyby, który walczy z nowotworem mózgu. To dla niego odbywa się też zbiórka funduszy podczas tegorocznego, IV już, Pikniku Rodzinnego, który w tym roku przebiega pod hasłem „Trzymaj formę ponad normę!”.

            Każdy z nas ma wielką moc sprawczą i może czynić dużo dobrego. W jaki sposób? Można działać dla drugiego człowieka, dla przyrody. Pamiętajmy, że czyny świadczą o człowieku, a dobro zawsze powraca. To ja i Ty mamy wpływ na to, co dzieje się wokół nas, dlatego – PODAJ DALEJ! Co? Dobre słowo i uczynek, miły uśmiech, pozytywną energię, coś, dzięki czemu będzie nam się żyło lepiej.

 W artykule wykorzystano informacje pochodzące ze strony www.naszaziemia.pl.

Alicja Graś

sprzatanie_swiata_2016_a_1_cmyk

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ