Sztafetowy rajd

SZTAFETOWY RAJD ROWEROWY

W dniach 16-18.09.2016r miał miejsce w Strzelcach Krajeńskich Sztafetowy Rajd Rowerowy 1050 km na 1050- lecie Chrztu Polski.

Organizatorzy zaplanowali trasę, która okazała się wymagająca a przebiegała ze startem i metą nad jeziorem w Strzelcach Kraj przez Bronowice, Sokólsko, Bobrówko, Lubicz, Lipie Góry i Czyżewo. Dystans rajdu, 1050 km, podzielony został na 21 rund i 39 okrążeń. Każde okrążenie to dystans 27 km. Udział w rajdzie mógł wziąć każdy poprzez zapisy e-mail lub bezpośrednio na miejscu. Jak wyliczyli organizatorzy, uczestników było ponad 600.

W niedzielne przedpołudnie w ramach 20. rundy na starcie stawili się przedstawiciele samorządów. W peletonie jechali między innymi Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Starosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego Edward Tyranowicz, radny powiatu Jan Kuchowicz, a drezdenecki samorząd reprezentowali: Iwona Kruk- Urząd Miejski, Michał Czekajło-radny, Sebastian Dukaczewski-radny (któremu na trasie towarzyszyła małżonka Edyta).

Rajd zakończono mszą polową i piknikiem rodzinnym.

Organizatorami rajdu byli: Parafia św. Franciszka z Asyżu w Strzelcach Krajeńskich, FSD Sport oraz Strzelecki Klub Rowerowy „Strzelec” .

Sebastian Dukaczewski

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ