14361256_1378527012176557_3724680497416118649_o

TRZYMAJ FORMĘ PONAD NORMĘ – CZYLI KOLEJNY PIKNIK RODZINNY

           Piknik Rodzinny w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku ma już swoją czteroletnią tradycję i stale rosnące grono uczestników. W tym roku wydarzenie to miało miejsce 17 września 2016 roku w godzinach przedpołudniowych. Wpisał już się on w kalendarz cyklicznych imprez, jakie odbywają się w szkole.

            Uroczystego otwarcia z życzeniami dobrej zabawy dokonała pani wicedyrektor Kamila Steblecka, a obecnością zaszczycił nas burmistrz Maciej Pietruszak oraz dyrektor MGZO p. Ewa Pręt. Nie obyło się również bez podziękowań, które kierowane były do pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców.

            Miejscem wspólnej zabawy i serdecznych, rodzinnych spotkań uczniów, rodziców oraz nauczycieli był jak zwykle plac apelowy i budynek szkoły. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia zechcieli odwiedzić szkołę. Organizatorzy zadbali o coś dla ducha i ciała. Przed głównym wejściem odbywały się występy wokalne i pokazy artystyczne, a dla wszystkich spragnionych i głodnych przygotowano ciepły poczęstunek w postaci kaszanki, kiełbaski i karkówki z rusztu oraz przepysznej zupy gulaszowej ugotowanej przez nasz panie kucharki. Można było także poczuć dreszczyk emocji podczas loterii fantowej, w której do „zgarnięcia” były atrakcyjne fanty. Ale, żeby nie było tak łatwo, trzeba było zdobyć punkty za zaliczone konkurencje – między innymi narodowe czytanie „Quo vadis”, udzielanie pierwszej pomocy, matematyczne łamigłówki, ciekawostki pszczelarskie czy językowe łamańce.

            Wśród atrakcji nie zabrakło malowania twarzy  i wspólnej zabawy. Ci, którzy lubią dobrą zabawę i masę uśmiechu, korzystali z darmowej FOTOBUDKI. Wystarczyło zabrać dobry nastrój, wybrać dostępny na miejscu strój oraz rekwizyty i szampańska zabawa była murowana! A to wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.

            Panie nauczycielki serwowały przepyszne wypieki, a zawody sportowe pozwoliły nam to wszystko spalić, dodając przy okazji wypieków na roześmianych buziach. Cały piknik przebiegał w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze.  Dopisała zarówno pogoda jak i liczba uczestników, co świadczy o tym, że mieszkańcy naszej miejscowości bardzo pozytywnie odbierają taką formę spędzania wolnego czasu i integracji. Wszystkie zebranie pieniądze przeznaczone zostały na leczenie i rehabilitację Cypriana Chyby, ucznia 2 klasy naszej szkoły. Już dziś pragnę zaprosić rodziców i uczniów na organizowany w tym samym celu Kiermasz Świąteczny.

            Przygotowanie pikniku wymagało sporego wysiłku zarówno ze strony nauczycieli, rodziców jak i uczniów. Wysiłek ten przyniósł fantastyczne rezultaty: wszyscy bez wyjątku bawili się świetnie. To był cudowny dzień spędzony w gronie najbliższych – rodziny i nauczycieli.

Sylwia M. Teresiak

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ