Fabian Gancarz – najmłodszy piłkarz w Polsce?

Ma zaledwie 3 lata, a już wie, co sprawia mu najwięcej radości. Fabian Gancarz – młody miłośnik futbolu jest prawdopodobnie najmłodszym piłkarzem, nie tylko w Akademii Piłkarskiej Reissa, ale i w całej Polsce. Swoje treningi pod egidą piłkarskiej szkółki Piotra Reissa rozpoczął dokładnie kilka miesięcy temu. Jak podkreślają trenerzy – na boisku nie ma sobie równych.

Czy to dobra decyzja? Jeżeli Fabian wytrwa, to zdecydowanie tak! Na co dzień oglądamy dzieci, które rozpoczynają grę w piłkę w wieku 4-5 lat i jako 6-7 latkowie potrafią już naprawdę dużo. Oczywiście one też mają szanse na spełnienie swoich marzeń, gdyż piłka nożna to złożona dyscyplina sportowa. Nie można jednoznacznie określić, które z nich zrobi karierę, a które nie. Niemniej jednak im szybciej rozpoczniemy trening tym lepiej. – mówi Tomasz Stachowiak, koordynator lokalizacji Dąbrówka.

Zapał Fabiana do gry w piłkę zaraża nie tylko „Żaków” z Dąbrówki, ale i lokalnych trenerów. Jak sami podkreślają, chłopiec ma w sobie ogromny potencjał.

Trening piłki nożnej stanowi najlepszą bazę do rozpoczęcia przygody ze sportem, co więcej w tych najmłodszych latach jest ogólnorozwojowy i przygotowuje do uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej, czy to w formie profesjonalnej czy amatorskiej. podkreśla trener Fabiana, Łukasz Jędro.

Swojego zachwytu nie ukrywa również sam patron Akademii – Piotr Reiss. Podkreślając jak cenna jest radość z zabawy i pasja do futbolu, z uwagą będzie śledził dalsze kroki Fabiana.

– Widok spełniających się dzieci to coś, co napędza do pracy niemal całą kadrę mojej Akademii. Cieszę się, że sport, który szczególnie kocham, jest uprawiany przez coraz to większą ilość młodych adeptów piłki nożnej. Jestem przekonany, że stawianie pierwszych kroków na boisku, już w wieku 3 lat, zagwarantuje naszemu najmłodszemu podopiecznemu wyjątkowe sukcesy w niedalekiej przyszłości.mówi król strzelców Ekstraklasy 2006/2007.

Mamy nadzieję, że Fabian wykorzystując ciągłość szkolenia, przejdzie wszystkie kategorie wiekowe Akademii i już za paręnaście lat zagra w jednych z najlepiej prosperujących klubach piłkarskich w Europie.

fabian 2 Fabian

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ