wielbiciele

Młodzi wielbiciele….

            26 listopada 2016r. w Zespole Szkół w Lipkach Wielkich odbyła się VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, który poświęcony był twórczości Henryka Sienkiewicza z okazji jego 100 rocznicy śmierci pisarza. Konkurs został przeprowadzony pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

            Młodych artystów oceniano  w trzech grupach: gimnazjum, szkoła podstawowa kl. I-III, szkoła podstawowa kl. IV-VI

            Przedmiotem recytacji był fragment prozy wybranego dzieła mistrza, natomiast dla najmłodszych, z uwagi na zbyt wysoki stopień trudności, jaki stwarza recytacja prozy, poezja, której bohaterką była książka. Publiczna prezentacja wymaga nie tylko niezwykłych umiejętności, ale także niebywałej odwagi. Mimo tego, chętnych nie brakowało.

            W konkursie w grupie szkoły podstawowej wzięło udział 42 uczestników reprezentujących 16 szkół z 3 powiatów: gorzowskiego ziemskiego, międzyrzeckiego oraz strzelecko-drezdeneckiego.

            Poziom zaprezentowany przez uczestników oceniono na bardzo wysoki. Świetne opanowanie tekstów, zaskakująca ich długość, doskonałe interpretacje i niepowtarzalne kreacje artystyczne zaprezentowane przez wykonawców wprawiły jury w nie lada kłopot. Świadczy to o tym, że twórczość H. Sienkiewicza nadal zachwyca i jest atrakcyjna dla młodego czytelnika.

            Nie wszystkim udało się sięgnąć najwyższych laurów, ale każdy uczestnik opuścił konkurs z upominkiem, co z pewnością jest miłym akcentem spotkania.

            Nasi uczniowie również  przystąpili do współzawodnictwa o tytuł najlepszego recytatora. Nie zawiedli nas!

            Natalia Poznańska- uczennica klasy drugiej SP w Goszczanowie, z którą pracowała pani Iwona Nowosad zajęła 1. miejsce, Bartosz Brzóska- uczeń klasy IV SP w Goszczanowie 3. miejsce i Martyna Zabłocka- uczennica klasy V SP w Goszczanowie wyróżnienie. Oboje przygotowywani przez panią Annę Babik.

            Jesteśmy z nich dumni i gratulujemy im!!!

                                                                                                             Anna Babik

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ