Za+é¦ůcznik_bez_tytu+éu_00062

I Antydyskryminacyjny Konkurs Teatrzyków Dziecięcych „Inni, ale tacy sami”

Szkoła Podstawowa w Drawinach, co roku organizuje konkursy gminne mające na celu rozpowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci, uwrażliwienie ich na piękno literatury, zachęcenie do czytania.  W tym roku było jednak troszkę inaczej. Oprócz tego, że został zorganizowany Konkurs Teatrzyków Dziecięcych, który miał zachęcić dzieci do wcielania się w różne role, to jednak jego założenie było nieco inne niż dotychczas. 30 listopada 2016 roku o godzinie 14.00 na Sali Wiejskiej w Drawinach odbył się przegląd teatrzyków o charakterze antydyskryminacyjnym. Chcieliśmy, aby dzieci oraz ich opiekunowie, zwrócili szczególną uwagę na treści, które chcieliby przekazać, zarówno młodym aktorom, jak i widzom przybyłym na salę wiejską. Grupy teatralne miały trudne zadanie, ponieważ regulamin konkursu jasno określał maksymalną ilość uczestników ( 6 aktorów) jak i tematykę spektaklu (tolerancja i akceptacja). Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już we wrześniu. Zostało zaproszonych jedenaście szkół z naszej gminy, niestety nie wszystkie z tego zaproszenia skorzystały. W rezultacie 30 listopada 2016 roku, w Drawinach pojawiły się trzy grupy teatralne. Byli to przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3 z Drezdenka pod opieką Pani Katarzyny Majchrzak, Szkoła Podstawowa w Trzebiczu pod opieką Pani Teresy Kwiatkowskiej i Małgorzaty Sawala oraz Szkoła Podstawowa w Drawinach pod opieką Pani Ewy Urbaniak. Wszyscy aktorzy i ich opiekunowie przyjechali w bardzo dobrych nastrojach, z wiarą w to, że ich spektakl zapadnie w pamięć wszystkim widzom. Komisja konkursowa w składzie: Jagoda Węgrzyn – Frankiewicz, Danuta Kaczmarek, Dorota Piątek, Katarzyna Majchrzak i Teresa Kwiatkowska miała trudne zadanie w wyłonieniu tych najlepszych. Po burzliwych obradach udało się ustalić werdykt. I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Drawinach ze spektaklem „Brzydkie kaczątko”, II miejsce przyznano Szkole Podstawowej nr 3 w Drezdenku za spektakl „Leśne porachunki”, a III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Trzebiczu za spektakl „Pięć życzeń Natalki”.

Całe przedsięwzięcie mogło dojść do skutku, tylko i wyłącznie dzięki ludziom, którzy aktywnie włączyli się w jego przygotowanie. I tu należą się ogromne podziękowania dla Sołtysa Drawin – Czesława Bieńkowskiego, rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej w Drawinach (Beata Rychłowska, Paulina Warnkowska, Paulina Rożynek, Maria Brzozowska), Miejsko – Gminnemu Zespołowi Oświaty,  nauczycielom, którzy wspierali mnie w każdym podjętym działaniu, szkołom, które zechciały zaszczycić nas swoją obecnością oraz aktorom, którzy włożyli ogrom pracy w to, żeby ich spektakle były na tak wysokim poziomie. Należy również wspomnieć, że wszystkie nagrody, poczęstunek, puchary i dyplomy znalazły się w naszych rękach dzięki Rządowemu Programowi „Bezpieczna +”, w którym to Szkoła Podstawowa w Drawinach uczestniczy.

Mam ogromną nadzieję, że wszyscy uczestnicy naszego konkursu czują się usatysfakcjonowani i z chęcią za rok do nas powrócą.

Elżbieta Bronisz  

DSC03382 DSC03384 DSC03390 DSC03394 DSC03417 DSC03419 DSC03431 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ