15235834_178196859311272_8330744051477604288_o

Gratulacje i podziękowania dla Aliny Michalak

Pani Alina Michalak zwyciężyła w piętnastej edycji Konkursu Wojewody Lubuskiego „Społecznik Roku 2016” w kategorii „Przyjaciel Roku”, nominowana za aktywizację osób starszych i niepełnosprawnych.

Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Kołwzan w dniu 14 grudnia br., podczas XXXIV sesji Rady Miejskiej, złożyli Pani Alinie serdeczne gratulacje i podziękowania z wyrazami dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Czy można w trzech słowach określić człowieka? Nieszablonowa, wrażliwa i nietuzinkowa to przymiotniki ukazujące Alinę Michalak- artystkę, pedagoga, społecznika i pisarza. O wachlarzu jej wszystkich działań trudno będzie napisać w krótkim podsumowaniu. Znamy ją głównie jako dyrektorkę OREW, która z pasją oddaje się pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Kocha to, co robi, a dzieci ją kochają. Starsze pokolenie Drezdenka zżyło się z Alinką, która bezinteresownie od kilku lat kieruje artystycznie Zespołem Śpiewaczym „Złoty Wiek”, doskonaląc wszystkie basy i soprany śpiewające pod jej batutą. Występują nie tylko na rodzimych imprezach, ze swoim repertuarem jeżdżą po całej Polsce, sławiąc nasze miasto śpiewem. Na swoim koncie mają już kilka prestiżowych nagród. Alina, jako kierownik artystyczny, dba nie tylko o prawidłowy śpiew, ale również dobiera stroje i tworzy choreografię do występów. Ponieważ mieszka w Gościmiu, postanowiła zintegrować społeczność wiejską. Utworzyła zespół „Macierzanki”, angażując lokalne talenty do śpiewania. Niewiele osób wie, że Alina napisała doskonałe podręczniki do nauki czytania oraz pisania, które zostały wydane zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej. Tworzy sporo: wiersze, wierszyki, piosenki i rymowanki. Twórczością oscyluje w temacie najbliższym jej sercu; pisze o dzieciach i dla dzieci. Wydała książeczkę o tematyce edukacji leśnej „W tajemniczym Czarnym Lesie”, na podstawie której prowadziła przykłady dobrych praktyk publikowane przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Nie sposób wyliczyć wszystkich jej działań. To właśnie Alinka przed laty wprowadziła do Drezdenka akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, która zagościła w kalendarzu czytelników do dziś. Otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za całokształt pracy z dziećmi i dla dzieci. Jest autorką pilotażowych programów w zakresie zdrowia emocjonalnego-Przyjaciele Zippiego. Wprowadziła innowacje pedagogiczne skierowane do uczniów z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym. Jest liderem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadziła wiele szkoleń metodycznych dla nauczycieli z całego województwa lubuskiego. Wrażliwa na krzywdę ludzką, zawsze otwiera serce i niesie pomoc innym. Uzyskała wiele wyróżnień i nagród związanych z pracą pedagogiczną. Z rąk Wojewody Lubuskiego otrzymała w listopadzie tego roku statuetkę Społecznik Roku 2016, w kategorii Przyjaciel Roku, której celem jest pokazanie aktywności osób w zmaganiu się z różnymi społecznymi problemami oraz nagłaśnianie przykładów obywatelskich postaw i brania spraw we własne ręce, bez oglądania się na pomoc instytucjonalną. Nagroda jest symbolem działań wielopłaszczyznowych, jakie wykonuje Alina. Zastanawiacie się drodzy Czytelnicy, jak to możliwe, że jeden człowiek może dokonać tylu fantastycznych działań? Otóż dla Alinki nie ma rzeczy niemożliwych, a w jej głowie jest jeszcze więcej pomysłów, które, mam nadzieję, wkrótce zrealizuje.

Katarzyna Jenek

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ