DSCN9276_1

Listopadowo-grudniowe nowinki ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach

Listopad i grudzień to wyjątkowo pracowite miesiące w życiu szkoły. Święto Niepodległości przygotowane przez Panią Aleksandrę Rudkiewicz rozpoczęło wir pracy, a uczniowie przypomnieli sobie istotne fakty z historii naszego kraju. 17 listopada zachęcaliśmy dorosłych do rzucenia palenia papierosów. Zorganizowany marsz trwał od godziny 11.00 do 11.45. Mieszkańcom Starych Bielic trudno było oprzeć się wyjściu przed domy, kiedy słyszeli krzyki „Gdy papieros już Cię znudzi, wstąp do klubu zdrowych ludzi!”. Pozdrawiamy serdecznie Pana, który na nasz widok od razu wyrzucił niedopałek papierosa.

9 listopada dzieci wzięły udział w warsztatach pt. „Czytam, bo lubię” prowadzonych przez Panią Małgorzatę Pęcherzewską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drezdenku. Zaprezentowane zostały dzieciom książki z dawnych lat, które zainteresowały naszych uczniów. Po wysłuchaniu wybranej przez dzieci książki, uczniowie wykonali do niej ilustracje, z których zrobiliśmy wystawę.

            21 listopada pamiętaliśmy o Światowym Dniu Życzliwości i pozdrowień. Odbył się krótki apel. Propagowane były takie wartości jak wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych.

Dnia 25 listopada Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w szkole odbyły się dla dzieci zajęcia edukacyjno-rozrywkowe związane z misiem. W tym dniu wszyscy przynieśli swoje ulubione pluszaki do szkoły. Okazało się, że pluszowy miś to ulubiona zabawka bardzo wielu dzieci. To wyjątkowy przyjaciel: wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów. O takim misiu mówiły słowa piosenki „Mój stary, dobry miś”, którą dzieci zaśpiewały tuląc swoje kochane misie. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się czytanie bajki i wierszy o misiu. Nie zabrakło też luźnej pogadanki o tych miłych pluszowych maskotkach. Dzieci malowały również farbami. Oczywiście tematem prac był MIŚ. Miś okazał się również wspaniałym towarzyszem zabaw i ćwiczeń ruchowych.

Bombki, bombeczki… wszędzie bombeczki… Tak było w Fabryce Bombek w Gnieźnie, którą uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność odwiedzić 29 listopada wraz z uczniami szkół podstawowych w Gościmiu, Rąpinie i Grotowie. Poznali tajemnice produkcji bombek, ich lakierowania i ozdabiania. Sami również brali udział w procesie ozdabiania bombek podczas warsztatów plastycznych. Uczniowie mieli również okazję zwiedzić Bazylikę prymasowską Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gnieźnie. Pięknie wykonane witraże okienne zachwycały, relikwia św. Wojciecha wprawiała w osłupienie. Tuż przed katedrą uczniowie podziwiali pomnik Bolesława Chrobrego.

                                                                                                                                                  Aleksandra Rudkiewicz

W dniu andrzejek nie zabrakło emocji, ponieważ po zajęciach chętni mogli bawić się na zabawie andrzejkowej. Ulubiona muzyka, piękne stroje oraz dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i świetnie się bawili. Miłym przerywnikiem były oczywiście wróżby, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Wierzymy, że wszystkie, a szczególnie te dobre spełnią się, a jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć , to do zobaczenia już za rok!

28 listopada oraz 9 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedzili policjanci. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w kontaktach z obcymi oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W miłym towarzystwie sierżanta Pana Łukasza Hendzelewskiego rozmawiano o tych ważnych sprawach. Jednak najlepszym okazała się zabawa w „Miasteczko ruchu drogowego”, gdzie każdy mógł poruszać się  wesołym samochodem. Dziękujemy Panom policjantom.

W dniu mikołajek Pani Elżbieta Szmyd zaproponowała uczniom zabawę, która polegała na zaakcentowaniu dnia 6 grudnia przez założenie czapki Mikołaja. Zarówno w klasach, jak i na korytarzach od razu zrobiło się świątecznie, co wprowadziło nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na najbardziej wytrwałych czekały słodkie upominki ufundowane przez nauczycielki naszej szkoły oraz Burmistrza Drezdenka. Okazało się, że czerwone czapki zdobiły głowy naszych wychowanków do końca zajęć. To był kolejny radosny dzień. A co najważniejsze – mikołajki rozpoczęły czas oczekiwania na najmilsze święta w roku. Dziękuję wszystkim za wspólne świętowanie.

Ciąg dalszy mikołajek nastąpił 8 grudnia. To właśnie w tym dniu nasi uczniowie wraz z wychowawcami udali się do kina Helios w Gorzowie Wlkp. Być może dla niektórych była to pierwsza podróż pociągiem. Przed emisją zabawnej i barwnej komedii o poszukiwaniu szczęścia pt. „Trolle” była godzina zabawy w kolorowych piłeczkach. Ten dzień, możemy również zaliczyć do udanych. Mimo tylu atrakcji każdy jednak w głębi duszy marzy o prawdziwym Mikołaju z workiem prezentów. Czy marzenia spełnią się? O tym dowiemy się już wkrótce.

                                                                                                                                                                          Elżbieta Szmyd

CAM00815_1 CAM00837_1 CAM00842_1 DSCN1070_1 DSCN1077_1 DSCN1103_1 DSCN9216_1 DSCN9255_1 DSCN9332_1 DSCN9385_1

 

 

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ