CAM01045_1

Grudniowe wydarzenia ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach

        Dnia 19 grudnia 2016r. został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs bożonarodzeniowy pt. „Święty Mikołaj”. Głównym celem konkursu było: pogłębianie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie zainteresowań plastycznych, rozbudzanie wyobraźni plastycznej oraz własnej kreatywności.

Konkurs adresowany był do uczniów kl. I-III naszej gminy. Zaproponowany temat okazał się wdzięczny, ponieważ do organizatorów wpłynęło łącznie 31 prac z 9szkół. Prace wykonane były innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Trudnym zadaniem komisji konkursowej w składzie: Aleksandra Rudkiewicz, Danuta Pęcherzewska, Eugenia Urbaniak, Kinga Pikula, Arleta Laskowska, Beata Sekuła było dokonanie oceny i wyłonienie najlepszych prac. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, gdyż wszystkie prace były interesujące, a różnorodność pomysłów i zmysł artystyczny niejednokrotnie potrafił wprawić w zdumienie. To dowiodło, jak bardzo bogata jest wyobraźnia dziecięca. Dokonując oceny wzięto pod uwagę przede wszystkim oryginalność pomysłu, stopień trudności oraz staranność w wykonaniu.

Zwycięzcami okazali się:

I miejsce: Paulina Szumacher – SP nr 3 Drezdenko, Zofia Kurniewicz – SP Stare Bielice

II miejce: Hanna Bronisz – SP Drawiny, Fabian Waberski – SP nr 3 Drezdenko

III miejsce: Julia Borduna – SP Trzebicz, Dawid Kubacki – SP Niegosław, Kacper Koza – SP Stare Bielice

Wyróżnienia: Maja de Jong – SP Gościm, Roksana Dowgielewicz – SP Stare Bielice, Jagoda Jaczyńska – SP Goszczanowo, Seweryn Słomiński – SP Gościm, Wojciech Kubacki – SP Gościm, Kacper Gaweł – SP Trzebicz, Wiktor Stefański – SP nr 3 Drezdenko, Bartosz Jancy – SP Niegosław, Julia Łukasiewicz – SP Grotów Sandra Sekuterska – SP Drawiny

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy – drobne upominki. Należy podkreślić fakt, że nagrody zostały ufundowane przez Księgarnię „Papirus” i Hurtownię Artykułów Biurowych „Alfa” w Drezdenku oraz nauczycielki tutejszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy.

Podziękowania kierujemy również w stronę komisji konkursowej za ocenę prac. Szczególnie dziękujemy młodym artystom za udział oraz ich opiekunom, bez zaangażowania których konkurs z pewnością by się nie odbył. Zapraszamy do następnej edycji już za rok!

Coroczną tradycją w Szkole Podstawowej w Starych Bielicach jest przygotowywanie przez uczniów jasełek. W tym roku szkolnym dzieci przygotowywały je pod opieką katechety – pana Zbigniewa Pieróg. Na przedstawienie, które miało miejsce 19 grudnia, przybyli rodzice i dziadkowie naszych wychowanków, aby wspólnie cieszyć się tym świątecznym, magicznym czasem. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje aktorów i bożonarodzeniowa dekoracja. Dzieci, w czasie trwania jasełek, przy wspólnym śpiewaniu kolęd, miały możliwość przybliżyć sobie tradycję Bożego Narodzenia. Po części artystycznej uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia świąteczno-noworoczne, łamiąc się opłatkiem. Zgodnie z tradycją udaliśmy się na słodki poczęstunek, po którym czekała na najmłodszych wspaniała niespodzianka od samego Świętego Mikołaja. Dzieci zostały obdarowane pięknym wydaniem baśni, który pozwoli im miło spędzić czas w zimowe wieczory. Serdeczne podziękowania składamy Panu sołtysowi – Janowi Belczykowi, bo to dzięki niemu dzieci otrzymały tak wspaniałe prezenty, jak również rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu strojów. Naszym aktorom dziękujemy za to, iż pozwolili wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

Czy wiedzieliście, że kierowca samochodu ciężarowego podczas jazdy musi spoglądać  w sześć a czasem nawet w siedem lusterek? My też nie, dlatego 22 grudnia stworzyliśmy okazję, aby uczniowie naszej szkoły mogli poznać pracę zawodowego kierowcy samochodu ciężarowego. Dzięki uprzejmości firmy Wysoczański Transport – Logistyka z Błotnicy w Starym Kurowie ciekawscy obejrzeli wnętrze kabiny samochodu ciężarowego oraz brali udział w rozmowie z jednym z kierowców. Okazało się, że kierowca czasami nie jest w stanie widzieć wszystkiego na drodze, dlatego zauważając jadącą ciężarówkę my również zachowajmy ostrożność. Za udostępnienie tak ciekawych atrakcji serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

W Nowym Roku nadszedł czas na przypomnienie uczniom sposobu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dlatego też 5 stycznia odwiedziły nas panie Monika Antczak oraz Kinga Rudkiewicz. Po krótkiej prezentacji uczniowie mieli okazję utrwalić umiejętność układania osoby poszkodowanej w bezpiecznej pozycji bocznej, doskonalili umiejętność wykonywania resuscytacji na fantomie oraz ćwiczyli jak reagować w przypadku zadławienia korzystając z rękoczynu Heimlicha. Pod koniec zajęć każdy z uczestników otrzymał certyfikat ukończenia Kursu z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla dzieci. Zajęcia bardzo podobały się naszym uczniom, dlatego panie Monika i Kinga zostały ponownie zaproszone na warsztaty poświęcone zakładaniu opatrunków, o czym poinformujemy wiosną. Do następnego razu!

                                        Elżbieta Szmyd, Aleksnadra Rudkiewicz, Danuta Pęcherzewska

CAM01006_1 CAM01007_1 CAM01010_1 CAM01030_1 CAM01031_1 CAM01036_1 CAM01040_1 CAM01042_1 DSCN9392_1 DSCN9399_1 DSCN9431_1 DSCN9436_1

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ