096_1

„BIAŁA ZIMA” w Szkole Podstawowej w Niegosławiu

W pierwszym tygodniu ferii zimowych od 30.01. do 03.02.2017r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Niegosławiu  zajęcia w ramach zimowej akcji  „Biała zima”. Koordynatorem „Białej zimy” była dyrektor Szkoły Podstwowej w Niegosławiu, pani Iwona Nawrot-Sikora, a zajęcia prowadziły: Renata Kozłowska i Wioletta Ruszkowska. W zajęciach brało udział 15 uczniów  z klas I-III oraz 20 uczniów z klas IV-VI. Wszyscy uczniowie objęci byli dożywianiem. W ramach zajęć „Biała zima” odbywały się zajęcia artystyczne, ruchowe, komputerowe oraz spotkania edukacyjne z przedstawicielami Powiatowej Stacji SANEPID w Drezdenku, Nadleśnictwa Karwin w Drezdenku, oraz z policjantką z Posterunku Policji w Drezdenku. Każdy uczestnik, w zależności od zainteresowań, znalazł dla siebie zajęcia, które pozwalały realizować jego pasje. Uczniowie mieli okazję rywalizowania sportowego podczas wielu turniejów. Odbył się Turniej Gry w Warcaby, turniej gry w „Dwa ognie”, turniej gry „Ping-ponga”. Z myślą o przyszłych kreatorach mody zostały zorganizowane warsztaty krawieckie. Pani Maria Humeniuk, wraz z wnuczkami, zaprezentowały sposoby wykonania biżuterii z wełny, przeszkoliły uczniów w zakresie szycia prostymi ściegami. Pod ich czujnym okiem powstały zabawki z materiału, które dziś cieszą oko w wielu domach. Zimowa aura pozwoliła na bitwę na śnieżki, lepienie bałwana oraz wiele innych zabaw na świeżym powietrzu.

Podczas ferii należy szczególnie pamiętać o bezpieczeństwie, na ten temat z uczniami rozmawiała sympatyczna pani policjantka, a dzieci, udowadniając duży zakres swojej wiedzy na ten temat, wykonały prace plastyczne: „Moja bezpieczna droga do szkoły”- najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

W ramach konkursu wiedzy o zdrowiu, pracownice SANEPIDU w Drezdenku, przygotowały dla uczniów wiele ciekawych zagadek, rebusów oraz przeprowadziły konkurs, w którym zwycięzcy nagrodzeni zostali nagrodami rzeczowymi.

Jednym z gości był także pracownik Nadleśnictwa Karwin w Drezdenku, pan Przemysław Grześkowiak, który nauczył dzieci rozpoznawać  różne gatunki ptaków oraz przekazał cenne informacje na temat  ich dokarmiania. Wiedza uczniów została sprawdzona podczas konkursu plastycznego i nagrodzona nagrodami rzeczowymi sponsorowanymi przez Nadleśnictwo Karwin w Drezdenku. Spotkanie zakończyło się  uzupełnieniem zapasu karmy w szkolnym karmniku, zwanym Ptasim Zakątkiem i rozwieszeniem kubków z karmą na terenie przy szkole.

Wszystkim instytucjom współpracującym ze szkołą podczas tegorocznych ferii, za ich zaangażowanie, liczne nagrody dla uczniów oraz ciekawe zajęcia serdecznie dziękujemy.

Wioletta Ruszkowska,  Renata Kozłowska

010_1 036_1 037_1 048_1 050_1 062_1 065_1 068_1 076_1 077_1 080_1 091_1 093_1 105_1 110_1 112_1 115_1

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ