????????????????????????????????????

Niech żyje bal – karnawałowe imprezy w Szkole Podstawowej w Goszczanowie

      Mimo że styczeń jest miesiącem siarczystych mrozów, gryp i przeziębień, to są również takie dni, kiedy mimo wszystko, każdemu  robi się cieplej na sercu,  chce się tańczyć i śpiewać ze szczęścia. Jest to przecież czas zabaw karnawałowych i spotkań z okazji  Dnia Babci i Dziadka.

       W  Szkole Podstawowej w Goszczanowie uczniowie i nauczyciele przygotowywali się do tych dwóch imprez bardzo długo. Były to dni niecierpliwie oczekiwane przez dzieci, ale również pracowicie spędzone podczas prób wierszy, inscenizacji, piosenek lub  podczas wykonywania niespodzianek dla gości, zaproszeń  i dekoracji.

        Bal karnawałowy odbył się na wiejskiej sali w Goszczanowie 28 stycznia 2017r., gdzie  swoją obecnością zaszczycili nas dyrektor MGZO, pani Ewa Pręt, burmistrz  Drezdenka – Maciej  Pietruszak,  sołtysi wsi Goszczanowo, Goszczanówko i Kijowo oraz rodzice uczniów, których bardzo gorąco przywitała pani dyrektor szkoły, Sylwia Dworecka. Pięknie udekorowana sala oraz zespół taneczny „Paradise” z Centrum Promocji  Kultury w Drezdenku, który swoim repertuarem rozpoczynał imprezę, zachęcały do wspólnych pląsów przy muzyce.  Bal był też okazją do zaprezentowania się  koła teatralnego „Psotne Duszki” z inscenizacją o księżniczce Horan. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Zabawa urozmaicana była ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami. Rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek i zatroszczyli się o sprowadzenie z Laponii Świętego Mikołaja z workiem prezentów. Szkoda tylko, że bal tak szybko się skończył, dzieci z wypiekami na twarzach i z szerokimi uśmiechami radośnie wracały do domów.

      Dzień Babci i Dziadka, zorganizowane w klasach 0-III, przebiegało w atmosferze wzruszeń, uścisków i łez. Ta wspaniała impreza  miała na celu zacieśnienie  więzi rodzinnych między dziadkami i wnukami oraz spontaniczne okazywanie miłości i czułości najbliższym członkom rodziny.

W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły swój program. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych występach  artystycznych.

Były piosenki, wiersze, teatrzyk z uśmiechem oraz pokazy taneczne. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Każdy otrzymał pamiątkową laurkę z życzeniami i siarczystego buziaka. Dziadkowie też przygotowali coś w zamian dla wnuków. Przedstawili inscenizację bajki pt. „Czerwony Kapturek”, a na zakończenie zatańczyli z wnukami pożegnalny taniec.

          Wszystkim, którzy wsparli nasze przedsięwzięcia,  serdecznie dziękujemy.

Iwona Nowosad

 fot. Iwona Nowosad

1

3 4

7 8 9 10 11 12 13

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ