NOWA KAPSUŁA CZASU hed

Czekamy na Państwa pomysły

Jak Państwu zapewne wiadomo, w grudniu, podczas robót rozbiórkowych pomnika usytuowanego na Placu Wileńskim, odnaleziono dziewiętnastowieczną kapsułę czasu. W związku z modernizacją placu i budową nowego pomnika podjęto decyzję o wmurowaniu nowej kapsuły. Zdecydowano, że w poszerzonym fundamencie przyszłego pomnika zostanie zamurowany metalowy pojemnik o wymiarach 50 x 50 x 50 cm. Pojemnik zostanie przykryty płytą granitową, taką samą, jaką wyłożona będzie powierzchnia placu. Ponieważ uważamy, że miejsce złożenia kapsuły powinno być w jakiś sposób oznaczone, na powierzchni wspomnianej płyty zostanie wygrawerowany symbol.

Zakładamy, że zechcecie Państwo uczestniczyć w procesie przekazywania potomnym wiedzy o współczesnym Drezdenku i dlatego zwracamy się z prośbą o rodzaj konsultacji społecznych w dwóch istotnych sprawach. Po pierwsze oczekujemy pomysłów odnośnie tego, co powinno się znaleźć w nowej kapsule. Po drugie mile widziane będą sugestie Państwa na temat symbolu, którym oznaczone będzie miejsce złożenia kapsuły.

Wszelkie pomysły i sugestie można kierować na adres mailowy muzeum: [email protected] a także umieszczać w komentarzach na profilu facebookowym Driesen było Drezdenko jest.

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ