FPR baner 336x280

Przekaż 1% podatku na Fundację Piotra Reissa i nadaj barw dziecięcym marzeniom

Akademia Piłkarska Reissa działa w Drezdenku od marca 2014 roku. Obecnie zrzesza w swoich szeregach przeszło 100 dziewczynek i chłopców w wieku przedszkolnym i szkolnym z miasta i gminy Drezdenko, np. z Gościmia, Rąpina, Trzebicza, Grotowa, Niegosławia, Drawin oraz z Dobiegniewa i Krzyża Wlkp. (około 35% z małych miejscowości). Akademia działa między innymi poprzez zaangażowanie rodziców, trenerów, a także lokalnych władz samorządowych. Burmistrz Drezdenka M. Pietruszak od początku aktywnie wspiera działania Akademii. Bardzo ważnym aspektem w rozwoju klubu jest współpraca z lokalnymi placówkami oświatowymi (szkołami, przedszkolem). W ramach tej współpracy dyrektorzy szkół wskazują dzieci spoza Akademii, które w  okresie wakacyjnym mogą brać udział w zajęciach bezpłatnie. Zapewniając możliwość kształcenia wszystkim miłośnikom futbolu, Akademia stała się partnerem drezdeneckiej Karty Dużej Rodziny. W tym celu dzieci z rodzin wielodzietnych, mniej majętnych, mogą uczestniczyć w treningach wykorzystując odpowiednie zniżki. W szczególnych przypadkach są to zajęcia bezpłatne. Trenerem koordynatorem jest W. Kaczmarek (członek Zarządu Lubuskiego ZPN i OZPN Gorzów Wlkp., w 2016 r. odznaczony przez PZPN Brązową Odznaką Honorową). Trenerami są: Karol Szczygielski, Damian Matela- Libera oraz Radosław Bugała i asystent Przemysław Mądrawski; ci ostatni zakończyli już pracę w akademii. Trenerzy posiadają pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi, a także pełne przygotowanie metodyczne i merytoryczne potwierdzone dyplomami i licencjami trenerskimi. Trenerzy biorą udział w kursokonferencjach organizowanych przez Akademię i Lubuski Związek Piłki Nożnej. Każdy trener otrzymuje z wyprzedzeniem przygotowane przez dział sportu konspekty treningowe (rozpisany zakres ćwiczeń, minuta po minucie). Poprzez panel trenerzy komunikują się z rodzicami lub opiekunami dzieci, mogą sprawdzać listy obecności, mają wgląd do bazy danych o każdym zawodniku, m.in. znajdują się tam sprawozdania z przeprowadzonych testów. System szkolenia został tak stworzony, aby każde dziecko czerpało radość z gry w piłkę. Za wykonaną pracę trenerzy otrzymują uposażenie z Akademii. Akademia zapewnia bogaty i atrakcyjny zestaw sprzętu dostosowany do wieku dzieci, w ilościach dostępnych dla wszystkich. Treningi odbywają się na boisku „Orlik” oraz na Hali Sportowo- Rehabilitacyjnej opłacanej przez akademię. Nasze dzieci mają zapewnione bezpłatne konsultacje ortopedyczne w REHASPORT Clinic w Poznaniu, która współpracuje z zawodnikami Lecha Poznań.

Akademia Piłkarska Reissa w Drezdenku prowadzi 6 drużyn:

Gr. A (skrzat) 4-6 lat, gr. B1 (żak)7-9 lat – 2 drużyny, gr. B2 (orlik) 10-11 lat -2drużyny, gr. C  (młodzik) 12 i starsi.

Drużyny Akademii biorą udział w turniejach, Wielkopolsko-Lubuskiej Lidze Piłkarskiej oraz w rozgrywkach OZPN Gorzów Wlkp. Drużyna B2 orlik wywalczyła awans do 6. drużynowej Ligii Mistrzowskiej, które będą walczyć o tytuł mistrza okręgu gorzowskiego. Drużyna B1 żak z powodzeniem bierze udział w rozgrywkach organizowanych przez GOZPN oraz w turniejach, m.in. II m-ce w Dobiegniewie, V m-ce na 10 drużyn w turnieju regionów w Poznańskiej Arenie, gdzie rywalizowali z reprezentacjami Poznania, Leszna, Konina, Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp. Drużyna C na Reiss Cup zajęła II m-ce, przegrywając w finale w rzutach karnych. W rozgrywkach WLLP drużyny B2 i C,  po rundzie jesiennej, zdecydowanie prowadzą w swoich grupach. Zwycięzcy grup w czerwcu biorą udział w mistrzostwach Akademii. W ubiegłym sezonie gr. C zajęła V m-ce, gr. A i B1, biorące udział w WLLP, gdzie nie prowadzi się klasyfikacji. Po 3 latach widać rozwój dzieci, świadczą o tym liczne powołania na konsultacje kadr OZPN Gorzów Wlkp. w każdej  kategorii wiekowej. Urozmaicającym elementem szkolenia w Akademii są wspólne treningi rodziców z zawodnikami. Takie zajęcia oraz wspólne wyjazdy na mecze, turnieje mają na celu przede wszystkim integrację oraz dobrą zabawę w rodzinnym gronie. Dorośli wraz z dziećmi biorą udział w konkurencjach sportowych, a także wspólnym meczu piłkarskim. Na zakończenie wspólne biesiadowanie przy grillu. Akademia trenuje przez cały rok bez przerwy letniej i zimowej. Zajęcia mają na celu dawanie radości z gry i wpajanie idei zespołowości, zasad fair play oraz szacunku dla rywala.

Akademia zaprasza na zajęcia w każdy wtorek i piątek na Halę Sportowo-Rehabilitacyjną w Drezdenku, a od kwietnia na boisko „Orlik”.

Zdzisław Szproch

Przekaż 1% podatku na Fundację Piotra Reissa i nadaj barw dziecięcym marzeniom

Wraz z Fundacją Piotra Reissa możesz nadać barw dziecięcym marzeniom! W minionym roku Fundacja przeznaczyła 20 tys. na leczenie chorych dzieci. 1% Twojego podatku to 100% szczęścia dzieci!

Fundacja Piotra Reissa od 7. lat wspiera zarówno leczenie chorych dzieci jak i stwarza warunki do rozwoju sportowego dzieciom z ubogich i patologicznych rodzin. Jak zaznacza jej założyciel – Piotr Reiss, długofalowe cele fundacji przekładają się nie tylko na promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, ale także na działania, które mają wpływ na profesjonalizację sportu w Polsce.

Dzieci są źródłem radości i pośrednio realizują marzenia dorosłych z dzieciństwa. Cieszę się, że wraz z moją fundacją, każdy 1% znajduje swoje odzwierciedlenie we wsparciu i pomocy w leczeniu chorych dzieci i rozwoju piłkarskich talentów. – dodaje legenda Lecha.

Fundacja Piotra Reissa w 2015 i 2016 roku:

  • przeznaczyła łącznie 20 000 zł na leczenie trzech podopiecznych fundacji (Oskara Zaremby, Fabiana Golańskiego i Jakuba Szymańskiego),
  • wsparła akcje „Dzieciaki Chojraki” i rozbudowę Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UMP.
  • wzięła udział w projekcie „Szlachetna Paczka”,
  • zorganizowała turniej piłkarski „Mały chłopiec – wielka sprawa” dla chorego kolegi zawodnika Akademii Piłkarskiej Reissa
  • zorganizowała 8 turniejów mikołajkowych Reiss Cup 2016 w Kole, Kórniku, Wolsztynie, Pleszewie, Trzciance, Poznaniu, Rokietnicy i w Lesznie
  • współorganizowała rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich dla około 5 tysięcy młodych piłkarzy w Wielkopolsce oraz województwie lubuskim,
  • ponad 2000 dzieci wzięło udział w bezpłatnych zajęciach zabawowo-sprawnościowych (projekt Sportowe Przedszkola Akademia Reksia), odbywających się w placówkach przedszkolnych na terenie Wielkopolski oraz woj. lubuskiego,
  • zorganizowała w 2016 roku zbiórki charytatywne dla podopiecznych fundacji
  • 52 dzieci z rodzin patologicznych i ubogich za symboliczną 1 zł wzięło udział w treningach piłkarskich prowadzonych przez Akademię Piłkarską Reissa,

Jak przekazać 1%?

Wystarczy w zeznaniu podatkowym wypełnić, znajdujący się na tym samym druku: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”: W rubryce „Numer KRS” wpisz numer KRS Fundacji Piotra Reissa: 0000376691.

Wypełniony formularz składasz osobiście lub wysyłasz do Urzędu Skarbowego. Swój 1% podatku mogą przekazać podatnicy rozliczający się na formularzach: PIT 28, PIT 36, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT 39.

Nie czekaj! Już dziś nadaj barw dziecięcym marzeniom!

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ