FPR grafika 600x200 2017

Zagrajmy razem dla piłkarskich talentów!

Jego nazwisko jest znane niemal przez wszystkich fanów polskiej piłki nożnej. Wielki kapitan, prawdziwy talent i co najważniejsze zawsze uśmiechnięty i skory do pomocy człowiek. O tym jak Piotr Reiss zdobywał legendarne gole mówił już cały piłkarski świat. Dziś, wraz ze swoją Fundacją spełnia marzenia młodych pasjonatów futbolu.

Redakcja: Zaraz po zakończeniu piłkarskiej kariery rozpocząłeś nabory do swojej Akademii. Czy to prawda, że nie lubisz stać w miejscu i cenisz sobie nieustanny rozwój?

Piotr Reiss: Każdy człowiek powinien dążyć do samorealizacji, która jest niemal fundamentem w życiu każdego z nas. Ja miałam to szczęście. Dziś, z perspektywy czasu, mogę jedynie być wdzięczny za możliwość spotkania ludzi, którzy wykazując się dobrym sercem, wsparli moje działania. Nic jednak nie udałoby się bez pomocy mojej Fundacji oraz darczyńców, którzy przyczynili się do wsparcia piłkarskich talentów i propagowania zdrowego trybu życia wśród najmłodszych. To dzięki nim każdego roku jesteśmy w stanie zorganizować rozgrywki w ramach mikołajkowych turniejów Reiss Cup czy Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich.

Jako jeden z niewielu sportowców w kraju, wraz ze swoją Fundacją regularnie wspierasz akcje społeczne. Które z nich dały Ci najwięcej satysfakcji?

Myślę, że w tych kategoriach nie należy mówić o swojego rodzaju satysfakcji. Nigdy nie uważałem siebie za bohatera czy hojnego darczyńcę. Pomoc innym, to najpiękniejsza nagroda, jaką można ofiarować drugiej osobie. Cieszę się, że każdego dnia wraz z moją Fundacją przyczyniamy się do uśmiechu na twarzach, już blisko 6000 młodych piłkarzy. Poza codzienną pracą nad kształtowaniem piłkarskich talentów, udało nam się wziąć udział w projekcie Szlachetnej Paczki, wesprzeć akcję „Dodajmy skrzydeł małym sercom”, „Dzieciaki Chojraki” i rozbudowę Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UMP.

Głównym założeniem Fundacji jest wsparcie piłkarskich talentów. Czy poza propagowaniem zdrowego stylu życia, Fundacja realizuje również inne cele?

Mimo ogromnej pasji do sportu, nie zamykamy się na potrzeby ciężko chorych dzieci. W minionym roku, udało nam się pomóc dwójce podopiecznych naszej Fundacji. Podczas turniejów Reiss Cup zorganizowaliśmy zbiórkę charytatywną dla Oskara Zaremby z Daleszyna, chorego na złośliwy nowotwór neuroblastoma oraz trzyletniego Fabiana Golańskiego z Koła, u którego zdiagnozowano dystrofię mięśniową Duschena. Mam nadzieję, że wsparcie finansowe przekazane ze strony mojej Fundacji, pomoże im na uregulowanie kosztów leczenia i wpłynie na znaczną poprawę ich zdrowia.

Czy Fundacja realizuje projekty skierowane również dla dzieci z uboższych rodzin?

Tak, już ponad 60 dzieci z rodzin patologicznych i ubogich, za symboliczną 1 zł, wzięło udział w treningach piłkarskich prowadzonych przez moją Akademię. Co więcej, ponad 2500 dzieci wzięło udział w bezpłatnych zajęciach zabawowo-sprawnościowych, realizowanych w ramach projektu Sportowe Przedszkola Akademia Reksia, które odbywają się w placówkach przedszkolnych na terenie Wielkopolski oraz woj. lubuskiego. Zapraszam wszystkich do oddania 1% podatku na rzecz podopiecznych mojej Fundacji. Wspólnie zagrajmy dla piłkarskich talentów!

Jak przekazać 1%?

Wystarczy w zeznaniu podatkowym wypełnić, znajdujący się na tym samym druku: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”: W rubryce „Numer KRS” wpisz numer KRS Fundacji Piotra Reissa: 0000376691. Wypełniony formularz składasz osobiście lub wysyłasz do Urzędu Skarbowego. Swój 1% podatku mogą przekazać podatnicy rozliczający się na formularzach: PIT 28, PIT 36, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT 39.

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ