1

LUBIMY CZYTAĆ NAJMŁODSZYM

         Czytanie dziecku książek jest najlepszą drogą do tego, aby stało się czytelnikiem, a tym samym rozwijało swoją wyobraźnię i nabywało poczucia własnej wartości. Czas spędzony z książką powinien kojarzyć się z przyjemnością, dlatego wychowankowie świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka odwiedzają swoich młodszych kolegów z Publicznego Przedszkola w ramach programu „Lubimy czytać najmłodszym”. Promują czytelnictwo w dwóch grupach „Jeżyki” i „Motylki”. Spotkania odbywają się w miłej atmosferze a najmłodsi z wielkim skupieniem słuchają emocjonujących przygód poznanych bohaterów. 23 lutego 2017 r. zaangażowani w akcję uczniowie: Aleksandra Tryboba i Adam Tryboba zaprezentowali dzieciom fragment tekstu Elizy Piotrowskiej „Bajka o czasie”, gdzie młodsi koledzy w skupieniu słuchali czytany tekst i oglądali historyjkę obrazkową, która przedstawiała losy bohaterów w Zegarowie Dolnym. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali zakładki do swoich pierwszych książek i kolorowanki, które dzieci twórczo pokolorowały.

        Podczas kolejnego spotkania z najmłodszymi uczennice Małgorzata Solarek i Zosia Oźminkowska przybliżyły dzieciom bajkę o Kasi i biedronce. Dziewczyny przekazały za pośrednictwem literatury, że w sytuacjach budzących lęk możliwe jest podjęcie aktywności, która pozwoli zapanować nad nieprzyjemnymi doznaniami.
Następnie dzieci pracowały nad swoją pierwszą biedronką. Realizowany przez wychowanków świetlicy projekt to z pewnością ciekawy pomysł na to, by zachęcać młodsze pokolenie do obcowania z literaturą w sposób twórczy. W ten sposób budujemy dobre skojarzenia czytania z przyjemnością.

        Dziękujemy wychowawcom grup przedszkolnych paniom Edycie Wilento i Katarzynie Stachowiak za miłe przyjęcie oraz wspieranie programu czytelniczego świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1.

Kamila Kowalczyk

2 (2) IMG_3126 IMG_3128 IMG_3187 IMG_3195 IMG_3215

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ