_JPS3294

Badania ortopedyczne dla uczniów klas drugich w SP1

Szpital Powiatowy w Drezdenku obchodzi w tym roku 70 – lecie. Pierwsi pacjenci zostali tu przyjęci dokładnie 1 września 1947 roku. Wówczas w szpitalu było sześćdziesiąt łóżek i zatrudnionych ponad dwadzieścia osób. W kolejnym roku liczba miejsc w szpitalu wzrosła o kolejne dwadzieścia. Od tego czasu nie zmieniła się jego renoma solidnej i stawiającej na jakość leczenia jednostki. O jakości świadczonych tu usług dowodzą regularnie przyznawane i odnawiane certyfikaty, takie jak Certyfikat Akredytacyjny przyznawany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz  Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO. Dowodem wysokiej jakości naszej diagnostyki jest uzyskanie kilkudziesięciu certyfikatów kontroli międzylaboratoryjnych, potwierdzających prawidłowość wykonywanych badań.

Dzięki zrealizowanym w ostatnich latach inwestycjom oraz konsekwentnie wprowadzanym i kontynuowanym programom, z roku na rok podnoszony jest poziom leczenia – przyznaje Wanda Szumna prezes Szpitala Powiatowego. – Kadra naszych lekarzy jest znana i ceniona. Mamy głowy pełne pomysłów na to, jak ulepszać funkcjonowanie szpitala oraz poprawiać komfort naszych pacjentów. Dlatego z jednej strony z dumą spoglądamy na bogatą historię szpitala, a z drugiej z wielkim optymizmem patrzymy w przyszłość.

Z okazji tak ważnego jubileuszu szpitala, starosta strzelecko-drezdenecki wraz z Zarządem Szpitala postanowili wprowadzić szereg bezpłatnych akcji zdrowotnych skierowanych do różnych grup społecznych. Pierwsza z nich miała miejsce 7 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku, gdzie przy współpracy z dyrekcją podstawówki, zorganizowano bezpłatne badania ortopedyczne dla wszystkich uczniów klas drugich. Spotkanie to miało wielorakie znaczenie, po pierwsze przebadano pod kątem wad postaw grupę około 100 dzieci. Po wtóre pan Sławomir Dziobiak – specjalista ortopeda i traumatolog narządu ruchu poparł ideę czytelnictwa wśród dzieci i wraz z uczniami klasy 2 A przedstawił inscenizację tekstu „Pan Kotek był chory”. Aby uświadomić dzieciom, że nie należy bać się wizyty u lekarza, ortopeda wcielił się w postać „Pana Doktora” ze znanego większości dzieciom wierszyka Stanisława Jachowicza. Szkoła Podstawowa nr 1 jest szkołą promującą zdrowie i dowodzą tego wyniki przeprowadzonych badań ortopedycznych, z których jasno wynika, że świadomość dzieci i dorosłych jest olbrzymia. Rodzice oraz nauczyciele dbają o to, aby dzieci uprawiały sport i prawidłowo sie odżywiały. Z radością możemy poinformować, iż w grupie przebadanych uczniów nie stwierdzono groźnych przypadków skrzywień kręgosłupa czy innych anomalii. Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 za współpracę, rodzicom za wyrażenie chęci przebadania swoich pociech oraz  klasie 2A za wzorową postawę czytelniczą.  

Katarzyna Jenek

_JPS3276 _JPS3279 _JPS3284 _JPS3289 _JPS3291 _JPS3302

 

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ