IMG_4277_1

Święto Kobiet 2017 rok

Jak co roku, 8 marca w Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, pod patronatem Burmistrza Drezdenka Macieja Pietruszaka, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które poprowadził dyrektor CPK, Jan Kuchowicz.

Burmistrz Maciej Pietruszak oraz Starosta Powiatu Edward Tyranowicz podziękowali  organizatorom za spotkanie, życząc zdrowia i pomyślności w życiu prywatnym paniom, występującym na scenie oraz zgromadzonym na widowni.

Z dużym entuzjazmem widownia przyjęła oba monologi pani Eulalii Świniarskiej Dobra rada dla seniorów i Halo Halo, opowiadające o problemach zdrowotnych, ale i radościach w życiu seniora. Zespół Śpiewaczy Drzeń, prowadzony przez panią Marię Biedzińską, zaprezentował piosenki oraz skecze o uwielbieniu płci pięknej.

Muzycznym przerywnikiem był występ Big Bandu z Centrum Promocji Kultury, pod kierownictwem pana Miłosza Buchowskiego. Młodzi muzycy, grający na trąbkach, saksofonach i puzonie, wykonali nowoczesne utwory estradowe. Widownia przyjęła ich występ oklaskami. Teatrzyk SENIOR-RITA ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, pod kierownictwem pani Teresy Pomostowskiej, zaprezentował się w dwóch odsłonach: Piosenki biesiadne inaczej oraz Apteka; szczególnie drugi występ przyjęty został gromkimi oklaskami.

Bardzo efektownie zaprezentował się Zespół Złoty Wiek, pod kierownictwem artystycznym pani Aliny Michalak w miłych i przyjemnych piosenkach dla ucha. Monolog Zosi, który został przyjęty przez widzów gromkimi oklaskami, wygłosiła pani Zofia Matela, również ze Związku Emerytów, Rencistów.

Kilkakrotnie, w różnych i ciekawych strojach, wystąpił zespół taneczny PASJONATA z Drezdeneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem artystycznym pani Krystyny Żak. Prowadzący program, pan Jan Kuchowicz, przekazał informację, że panie, występujące w zespole, same szyją stroje na występy sceniczne. Widzom bardzo podobał się pierwszy występ Wesołe jest życie staruszka oraz Pokaz mody na zakończenie spotkania. Panie wystąpiły w bardzo różnorodnych i wyszukanych strojach z dawnych epok. Widownia przyjęła występy gromkimi brawami. Zespół taneczny Pasjonata pokazał  dwa tańce greckie oraz taniec Miliony róż.

Na zakończenie spotkania panie, występujące na scenie, i obecne na widowni, otrzymały po czerwonej róży.

W imieniu organizatorów opracował Jerzy Karcz 

IMG_4103_1 IMG_4114_1 IMG_4125_1 IMG_4129_1 IMG_4140_1 IMG_4145_1 IMG_4155_1 IMG_4157_1 IMG_4177_1 IMG_4182_1 IMG_4195_1 IMG_4226_1 IMG_4252_1 IMG_4276_1 IMG_4282_1  

     

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ