16826165_911059882330108_652476581345338143_o

Żyć z pasją

Czy weterynarz boi się pająków? O tym przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku, których odwiedził  Marcin Węgrzyn – lekarz weterynarii, pracujący na co dzień wraz z ojcem  w rodzinnej przychodni  Omnivet w Strzelcach Kraj. Jest specjalistą z zakresu chorób psów i kotów oraz w trakcie specjalizacji z zakresu chirurgii weterynaryjnej. Co roku uczestniczy w wielu konferencjach i kursach z chirurgii i ortopedii weterynaryjnej. W swoją pracę wkłada całe serce i do każdego czworonoga podchodzi w sposób indywidualny, ponieważ zawód, który wykonuje, jest jego pasją.

Pan Marcin podczas spotkania z dziećmi klas drugich i trzecich przedstawił kanony swojej profesji. Opowiadał o profilaktyce, opiece nad zwierzętami i wartościach dodanych, wynikających z ich posiadania. O miłości do zwierząt, z której narodził się pomysł przyszłego zawodu. W ramach nietypowej lekcji dzieci obejrzały pokaz slajdów oraz  wysłuchały wskazówek, jak mają opiekować się swoimi czworonożnymi pupilami. Weterynarz poruszył również trudny temat bezdomności oraz opieki nad zwierzętami podczas zimy.

Gość opowiedział uczniom, na czym polega jego praca i jaką drogę naukową przeszedł, aby uzyskać dyplom lekarza weterynarii. Pan Marcin uświadomił dzieciom, że zwierzęta nie są zabawkami, wymagają odpowiedzialnej opieki, ponieważ tak, jak ludziom, zdarza im się chorować .Przypomniał również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami, przestrzegając, by nie zaczepiały nieznanych sobie milusińskich. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo ciekawych pytań. Dlatego dziś wiemy, że pan Marcin nie leczy pająków, ponieważ się ich boi. 

Katarzyna Jenek

Brak komentarzy

ZOSTAW KOMENTARZ